Чим підживити кабачки в червні перед цвітінням

Середина червня, кабачки поступово переходять у фазу цвітіння. Саме час виконати їх підгодівлю калійно-фосфорними добривами.

Поступово наші кабачки входять у фазу цвітіння. Поки ще далеко не всі, а лише окремі кущики, але процес йде. Це значить, що пора переходити до калійно-фосфорної підгодівлі, спрямованої на поліпшення бутонізації, цвітіння і подальшого утворення зав'язей, інформує Ukr.Media.

Чим підживити кабачки перед цвітінням

Якщо Ви з осені підготували під кабачки гарну теплу грядку, все, що від Вас буде потрібно в сезоні — це мульчування і своєчасні поливи. Ну і, звичайно ж, регулярний збір плодів, це стимулює швидке утворення нових зав'язей.

Якщо ж ґрунт бідний, на даному етапі пропонуємо розглянути наступні варіанти:

  • 2 ст. л. нітрофоски + 10 л води (при додаванні до складу коров'яку 1:10 або курячого посліду 1:20, особливо намагайтеся не потрапляти по листю).
  • 30 г суперфосфату + 1 г борної кислоти на 10 л води. Бор у такій ситуації необхідний для рясного цвітіння.
  • Поступово і пролонговано працює зольний настій. Можна просто посипати навколо кабачків сухим зольним порошком, а після виконувати полив.
  • Перед цвітінням також добре працює дріжджове підживлення. 200 г свіжих дріжджів спочатку розчиняють в 1 л теплої води, потім переливають в 10 л відро і майже доверху заповнюють його чистою водою. Настоюють добу в теплому приміщенні, поки суміш не заграє. Потім додають 300-500 г просіяного попелу і ретельно перемішують.
  • Настій лушпиння цибулі. Лушпиння слід відварити у воді (як при фарбуванні великодніх яєць). Процідити через марлю. Готовий відвар слід розбавити чистою водою, збільшивши його прозорість до стану чаю. Склад заливають в пульверизатор і використовують для обприскувань по листу. Крім поживної складової, це ще і відмінний профілактичний засіб від багатьох хвороб і шкідників.

Полив зазначеними вище поживними настоями виконують під корінь у вечірні години. Намагайтеся не потрапляти на листя (крім варіанту з лушпинням), особливо при внесенні дріжджового підживлення.

На азот не налягайте, бо надмірне накопичення нітратів погано позначається на термінах зберігання особливо перших плодів. Що ж стосується безпосередньої шкоди, то зараз ставлення до нітратів в овочах поступово змінюється в кращу сторону.

Мульчування кабачків у відкритому ґрунті

У спекотну погоду Ваші кабачки мають бути замульчувати. Можете використовувати для цього скошену траву, перегній, торф, солому, тирсу. Якщо немає можливості роздобути мульчі, нарвіть бур'янів у звичайних бавовняних рукавичках і розкладіть їх колами під Ваші кабачки.

Не обов'язково мульчувати за один захід. Коли нові бур'яни підростуть, повторіть процедуру і доповніть вже наявну мульчу.

Мульчування дозволить зберегти вологу, не допустить перегріву коренів і проростання бур'янів у зоні активного живлення кабачка. Перше особливо важливо, оскільки кабачки — світлолюбна культура (в тіні їх врожайність різко падає).

З явних мінусів — трав'яної мульчі — в ній кучкуються равлики, правда, самі кабачки вони не чіпають.

Наостанок зауважимо: якщо від додаткових підгодівель кабачків ще можна відмовитися, то мульчування виконуйте обов'язково.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чим підживити кабачки в червні перед цвітінням