Чому для догляду за кімнатними квітами варто використовувати часник

Корисні властивості часнику допоможуть домашнім рослинам гарно виглядати.

Завдяки унікальному складу часник використовують не лише у кулінарії, але і у догляді за квітами. За умови правильного підходу він здатний захистити рослини від шкідників, простимулювати їх зростання і квітнення, підвищити стійкість до захворювань. При цьому часник — натуральний засіб, тому підходить навіть для обробки домашніх рослин, інформує Ukr.Media.

Боротьба зі шкідниками

Часниковий настій допоможе позбутися від попелиць, клопів, павутинного кліща, совок.

220-250 г свіжих часточок разом з лушпинням подрібнити. Залити 0,5 л води, щільно закрити ємність і залишити у темному місці на п'ять діб. Процідити через два шари марлі, перелити у затемнену тару для зберігання.

Перед застосуванням розвести концентрат з розрахунку 25 мл настою на 1 л води. Обприскувати усю рослину і поверхню ґрунту не менше трьох разів з інтервалом у 4-5 днів. Така обробка не лише прожене наявних на квітах шкідників, але і якийсь час буде відлякувати нових.

Очищення ґрунту від грибків

Частий полив, перезволоження ґрунту, недолік сонця, внесення погано підготованих натуральних підгодівель з частинками патогенних спор негативно впливають на ґрунт у вазонах, у результаті з'являється грибок.

Часник — натуральний фунгіцид, який за ефективністю не поступається магазинним хімікатам. Сполуки сірки, що містяться у ньому, ефективно впливають на спори грибка, знищуючи їх повністю.

Щоб очистити ґрунт від зараження, закопайте туди вздовж периметра горщика шматочки нарізаного часнику і рясно полийте. Через 2 дні, коли ґрунт добре підсохне, часточки можна буде витягти. Якщо грибок за один раз не зникне, то процедуру доведеться повторити.

Добриво

Часник містить органічні кислоти, антиоксиданти та 14 мінералів, включаючи сірку, йод, фосфор, калій та мідь, тому ідеально підходить як добриво. Усі сполуки знаходяться у біологічно активній формі і добре засвоюються кореневою системою рослин.

Підгодувати квіти не завадить, якщо вони різко зупинилися у зростанні, виглядають пониклими, у них обпадає листя, а також у період активного зростання молодих тонких пагонів.

Дрібно нарізати 100 г очищеного часнику, покласти у скляну ємність з кришкою. Залити 1 л води, закрити кришку і настоювати добу. Розвести для підгодівлі з розрахунку 1 ст. л. настою на 2 л води.

Поливати квіти готовим розчином під коріння і обприскувати зелену частину раз на два тижні.

З орхідеєю доведеться попрацювати. Щоб її коренева система встигла насититися і засвоїти усі корисні речовини, потрібно потримати її у часниковому розчині. Для цього візьміть ємність, трохи більшу за ту, у якій знаходиться орхідея. Розташуйте там орхідею і полийте на коріння зверху підігрітий до 30° С часниковий розчин, заповнивши посадкову ємність приблизно на 2/3 від загального об'єму. Через 3 години дістаньте орхідею, дайте настою стекти і поверніть квітку на постійне місце.

Також потрібно обприскати листя, але важливо стежити, щоб рідина не затримувалася у поглибленнях поруч зі стеблами.

Стимулятор квітнення

Часник допоможе простимулювати зростання і квітнення рослин. Для цього готується настій з двох подрібнених часточок часнику і 0,5 л теплої води. Його витримують у темному прохолодному місці дві доби, а потім поливають квіти під коріння. Часник прискорить утворення квітконосів, а також зростання зелені і розвиток кореневої системи.

Щоб зробити часниковий настій більш ефективним, можна додати у нього бурштинову кислоту. Достатньо залити таблетку кислоти гарячою водою, а потім вилити отриманий розчин у часниковий настій і розмішати. Додати ще 1 л води і розпочати полив.

Захист від кішок

Обприскані часниковим настоєм квіти будуть виділяти різкий запах, і кішки до них не підійдуть, проте ефекту вистачає ненадовго. А ось у проміжках між обробками тварини будуть продовжувати поїдати листя і порпатись у ґрунті.

Щоб остаточно відлякати кішку, поставте поруч з її улюбленими квітами тарілочку з часниковими часточками, і тварина більше не підійде.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Чому для догляду за кімнатними квітами варто використовувати часник