“Чому ми маємо їхати?”: деякі сім’ї з дітьми відмовляються залишати Бахмут і Соледар, вважаючи себе “героями”

Наразі в Бахмуті залишається близько 8700 мирних жителів. У Соледарі — близько 500. І там, і там точаться запеклі бої. Зараз у Соледарі, мабуть, гарячіше.

Про це повідомила журналістка Громадського Радіо Яніна Львутіна.

“Люди в Соледарі залишаються такі, які не виїдуть ні за яких умов. Там до речі дуже багато дітей. Більше, ніж будь-де по лінії фронту. В кожному підвалі є одна-дві дитини. Ми бачили і малесеньких дітей по два-три роки. Такого ми навіть у Бахмуті не бачили. Навіть при тому, що населення там у 2 рази більше, такої ситуації з дітьми там немає.  politeka.net

Волонтери постійно вмовляють місцевих виїжджати. А вони не погоджуються. «Чому ми маємо виїжджати, якщо ми на своїй землі». Так кажуть. Вони вирішують залишатися і просто сидіти по підвалах. З дітьми. Їдять вони те, що привозять волонтери. Деякі люди вважають, що волонтери їм зобов’язані. Це прикрий факт, але він є. Іноді люди навіть мають наглість замовляти волонтерами що б вони хотіли, щоб їм привезли. Вони вважають, що вони герої, які залишаються у своєму місті попри все. Виживають тільки завдяки волонтерам, які наражають себе на небезпеку аби привезти їм їжу.

В Соледарі багато зрадників. Люди заробляють на тому, що здають позиції ЗСУ за 1000 гривень. У Бахмуті теж таке є. Це корегувальники, яких дуже важко спіймати. Звичайні люди. Їх ловлять. Але вони все видаляють, ховають. Затримати немає за що. Це на їхній совісті. Звісно, це окремі випадки. В основному, люди мають проукраїнську позицію”, – розповіла журналістка.

Бахмут, війна, обстріли

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN