Чому не потрібно покидати храм до кінця Літургії?

Деякі християни через власні лінощі та безпечність виходять із церкви ще до закінчення Божественної Літургії і думають, що в цьому немає нічого страшного.

Але, насправді, це дуже недобре, бо в дійсності це є не наше бажання, а диявола. Це він виводить нас із церкви раніше часу, і тому, виходячи з церкви ми догоджаємо ворогу нашого спасіння. Ні в якому разі не потрібно покидати Літургію під час Євхаристії (вона є вершиною всього християнства, тому бажано в ній брати участь), а також дочекатись заключного благословення.

Жив у печерському монастирі проникливий монах на ім’я Матвій. Одного разу, коли він стояв у церкві на своєму місці, глянувши на братію на клиросі, побачив злого духа в дивному одязі, у нього був оберемок квітів. Злий дух обходив ченців і на кожного кидав по квітці. До кого квітка причіплялася, той робився розслабленим розумом, вигадував якусь незначну причину до виходу з церкви, виходив з неї, і прийшовши до келії лягав спати. А до кого квітка не причіплялася, той стояв міцно та співав Богу. Все це монах розповів братам. Почувши це, ченці постановили собі більше не виходити з церкви до відпусту.

Сам Христос служить нам на Літургії, віддаючи себе повністю. Не нехтуймо його благодаттю. Пам’ятаймо, що коли виходимо з церкви передчасно, то грішимо та догоджаємо ворогові нашого спасіння. Він не дрімає, а всіляко завжди намагається ввести нас у гріх. І коли він стане споκушати вас до передчасного виходу з церкви, скажіть йому: «ні, не твій я, дияволе, а син Божий». І продовжуйте стояти в храмі благоговійно та з максимальною уважністю до самого кінця Літургії, підносячи розум свій до небесного, вічного і божественного.

Амінь!

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Чому не потрібно покидати храм до кінця Літургії?