Чому собаці, окрім дружби і ласки, обов’язково потрібне дресирування

Чому потрібно дресирувати собаку.

Собака — це, без сумніву, кращий друг людини! Але не варто забувати, що вихованцеві також потрібне виховання, тобто дресирування.

Тварину потрібно дресирувати незалежно від того, якого вона розміру. Абсолютно кожна собака потребує виховання та освоєння ряду команд, особливо собаки великих порід. Бо якщо ви маєте великого пса, але не приділили час його вихованню, то можете піддати небезпеці не лише себе, але й оточуючих, інформує Ukr.Media.

Собака без дресирування може гарчати, гавкати, кусатися, дряпати і псувати меблі. І це не тому, що вона погана або в неї поганий характер, а просто тому, що її по-іншому не навчили. Вона не знає, як себе вести, і поступає на свій власний розсуд.

Тут можна привести в приклад пса з фільму «Бетховен»: він розносив будинок, гриз все підряд просто тому, що ніхто не навчив його іншій поведінці.

Багато господарів списують таку поведінка на те, що собака не розумна, але справа лише в тому, що з твариною не займалися і вона не дресирована. Це може бути дуже розумна, але просто невихована собака.

Також варто врахувати, що у кожної породи собак є своє призначення і відповідні інстинкти. Сторожові собаки охороняють будинок, бійцівські — нападають, мисливські — доганяють і вистежують здобуток, і т. д. І як найчастіше буває, собак використовують не за призначенням і містять в не цілком придатних для них умовах.

Наприклад, собаку з гончої породи, яка за своєю природою багато бігає і рухається, утримують у квартирі, де вона не має можливості бігати стільки, скільки їй необхідно, щоб витрачати енергію і, як наслідок, може завдати шкоди майну. У зв'язку з чим тим більше варто приділити увагу дресируванню такої собаки, щоб придушити природні інстинкти вихованця і зробити ваше спільне життя найбільш комфортним для всіх.

Дресирування допоможе вам краще вивчити поведінку вашої собаки і краще розуміти її. Спостерігаючи за собакою в процесі дресирування, ви зможете вивчити її поведінку, зможете розуміти і передбачати її дії. Це не лише зблизить вас, але і допоможе краще пізнати тварину, дізнатися її сильні і слабкі сторони.

Для дресирування собаки можна звернутися до фахівців — кінологів, пройти курси дресирування. Також можна зайнятися навчанням цуценяти самостійно. Але в будь-якому випадку варто знати і враховувати ряд правил.

Дресирування собаки найкраще проходить у звичних для неї умовах

Якщо собака помилилася, то не варто її карати, і вже тим більше бити, а ось заохочувати вихованця як раз-таки варто. Найкраще нагородити улюбленими ласощами за успіхи і правильно освоєні команди. Після чого вихованець не залишиться в боргу і старатиметься на радість господаря. У кінологів такий підхід у дресируванні називається «смако-заохочувальний метод».

Обов'язково повинна бути присутня ігрова мотивація — коли цуценя навчають у грі. Тут ви в процесі гри з вихованцем домагаєтеся від нього виконання тієї або іншої команди. І коли щеня виконує її, а перші кілька разів він зробить це випадково, то ви даєте йому ласощі. Таким чином ви створюєте позитивне підкріплення: правильно зробив — отримав ласощі. Це найприродніший для цуценяти спосіб засвоєння нових навичок.

Такий процес навчання заведено починати з 3-4 місяців. Цуценят тренують в цьому віці у форматі гри, займаються коригуванням поведінки, а ось вже більш складним командам навчають з 6-8 місяців. Зокрема, це пов'язано з тим, що дуже важливо, щоб у момент вивчення певних команд опорно-руховий апарат у собаки був добре сформований.

Дресируючи собак віком від 6-8 місяців, можна вже починати більше не заохочувати ласощами, а іграшкою. Заміна повинна відбуватися поступово — іграшки повинно ставати все більше, а заохочення їжею все менше. Собака вже буде виконувати команди, щоб отримати заохочення у вигляді гри.

Матеріал засвоюється собакою в міру її дорослішання. Добре засвоївши і належним чином відпрацювавши команду в дитинстві, собака буде знати її все своє життя, і вам не доведеться повертатися до її повторення знову і знову. Це як з дитиною, яка засвоїла у дитинстві, як правильно тримати ложку — надалі вона просто знає, як це робити. Звичайно, якщо вона багато років не буде тримати ложку, згодом за обідом можуть виникнути труднощі, тому не варто назовсім закидати вивчену команду. Але в будь-якому випадку собака буде це вже знати, і щоразу хвалити її за виконання старої команди не потрібно, адже це вже її освоєний навик.

Варто ще раз підкреслити, що спосіб заохочення їжею під час дресирування для собаки найбільш безболісний і приємний, який до того ж допомагає згладити стрес. Такий метод максимально зрозумілий і ефективний для цуценят. І якщо доросла собака може засвоїти і зрозуміти нову команду і без їстівного заохочення, то при навчанні цуценят складно обійтися без такого методу.

Звичайно, краще за все для дресирування собаки дотримуватися вище зазначеного віку, але не варто зневірятися, якщо ваш вихованець вже подорослішав. Починати навчання собаки ніколи не пізно! Вже дорослу собаку тренувати складніше, але скорегувати поведінку можливо завжди.

З простих команд собака повинна знати наступні:

  • «Поруч!» Знати цю команду потрібно для того, щоб собака не вирвалася, не втекла, не загубилася, не потрапила під машину і щоб нікого не налякала.
  • «Голос!» Пес повинен вміти як подавати голос, так і замовкати по команді.
  • «Сидіти, лежати!» Це найбільш базові команди. Потрібні для того, щоб привернути увагу тварини до господаря, посадити або покласти собаку тоді, коли цього вимагає ситуація. Після освоєння цих команд починається подальше дресирування тварини.
  • «Місце!» Пес обов'язково повинен мати і знати своє місце, це потрібно як для господаря, щоб відправити собаку в потрібний момент на її місце, так і для вихованця — мати свій власний простір, відведений особисто для нього.
  • «Дай!» Знання цієї команди головним чином необхідне для того, щоб ви з легкістю могли забрати у вихованця все, що він може схопити на вулиці, і те, що може йому нашкодити.
  • «Стій!» Ця команда просто необхідна. Освоївши її, ви уникнете багатьох небезпек для вихованця. Собака не вибіжить на дорогу, не вплутається в бійку, не підбіжить до незнайомців. Ви завжди зможете запобігти ситуації, коли ваш вихованець може налякати перехожих або дітей.

Якщо є бажання собаку можна навчити і безлічі інших команд, але навіть з цим невеликим набором ви вже убезпечите себе, оточуючих і свого вихованця.

Насолоджуйтеся процесом дресирування з вашою собакою і проведеним разом з нею часом, і результати не змусять себе довго чекати. Нехай ваш улюбленець блищить хорошими манерами і радує вас своїми успіхами!

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Чому собаці, окрім дружби і ласки, обов’язково потрібне дресирування