Чому у деяких вантажівок одне колесо висить в повітрі

Ви напевне звертали увагу, як одне колесо у великих вантажівок висить в повітрі, не торкаючись дороги?

Іноді навіть така проста річ як вантажний автомобіль може поставити мозок у глухий кут, інформує Ukr.Media.

Особливо якщо це вантажівка з піднятими задніми колесами. Навіщо їх підіймати? Це що такий спосіб перевозити запаски або свідоцтво технічної несправності авто?

Звичайно, це не те і не інше. І взагалі це не просто якесь там «підняте колесо»! Це цілий механізм, у якого навіть є власне ім'я — лінивець.

Якщо в двох словах, він потрібен для того, щоб збільшувати дозволену вантажопідйомність автомобіля. Адже чим більше у вантажівки осей, тим більше підвищених зобов'язань у тоннах вона візьме на себе.

На кожну вісь вантажівки не повинно припадати більше 7-7,5 тонн навантаження. Таким чином двовісна вантажівка не може возити понад 15 тонн, проте трьохвісній дозволено і понад 20 тонн. Розумієте? Ось тут-то і стане в пригоді лінивець, перетворює двохвісне авто в трьохвісне.

Правда три осі фурі необхідні тільки при повному завантаженні, порожняком же їй зручніше та економічніше їхати на чотирьох колесах. Так і керованість краще, і витрата палива нижче.,

Залежно від конструкції лінивцем може управляти або сам водій — опускаючи чи піднімаючи вісь кнопкою. Або лінивець спрацьовує сам, реагуючи на рівень вагового навантаження.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чому у деяких вантажівок одне колесо висить в повітрі