Чому варто почати вирощувати хлорофітум у себе вдома: 9 вагомих причин

Хлорофітум є дуже вдалою квіткою для вирощування вдома.

Багато господинь вибирають цю культуру для вирощування вдома, попри її зовнішню простоту. Виявляється, хлорофітум надзвичайно корисний, а доглядати за ним зовсім не складно, інформує Ukr.Media.

Невибаглива рослина

Квітці потрібен простий догляд. Хлорофітум зростає у ємності будь-якого розміру, не примхливий щодо складу ґрунту і підгодівель. Його можна вирощувати на світлі й у затінку, подалі від вікна.

Навіть якщо ви тривалий час не поливали хлорофітум, він не загине, а лише потьмяніє і поникне, а після зволоження знову оживе і підніметься. Часто вирощується як ампельна культура, підвішується у кашпо.

Нейтралізує шкідливі речовини

Вузькі довгі листочки містять велику кількість хлоропластів. Завдяки цьому рослина дуже добре очищає повітря. Її навіть називають "легенями будинку". За добу ця квітка поглинає до 80 % шкідливих речовин: газів, формальдегідів, фенолів і бензолів. Вона нейтралізує дію смол, лаків і фарб, засобів, якими просочуються ДСП і меблі.

До того ж рослина зволожує повітря. Цікавим є той факт, що чим більше шкідливих домішок поглинає листя, тим пишніше і краще воно зростає.

Поглинає чадний газ

Найбільша кількість шкідливих газів накопичується на кухні, тому найчастіше хлорофітум розташовують саме там. Він може відмінно впоратися з чадним газом. Поглинаючи його, квітка активно виділяє кисень.

Нейтралізує тютюновий дим

Рослину корисно тримати там, де є курці. Вона поглинає тютюновий дим, нейтралізуючи його шкоду. Квітка навіть краще зростає за умов загазованості, використовуючи шкідливі домішки на свою користь. Для поліпшення очищувальних властивостей рекомендується додати у ґрунт активоване вугілля.

Безпечний для тварин і дітей

Навіть якщо дитина пожує листок цієї квітки, вона не завдасть собі шкоди. Хлорофітум нешкідливий для дітей і домашніх тварин.

Кішки, наприклад, можуть об'їдати пагони, очищаючи свій шлунок. У дитячій кімнаті рослина значно поліпшує склад повітря, зволожує його і освіжає, що корисно для легенів дітей.

Практично не хворіє

Ще одна причина поставити хлорофітум на підвіконні — висока стійкість до несприятливих факторів. Він дуже рідко хворіє, навіть звичайні шкідники на ньому практично не оселяються.

Рослина може захворіти лише у випадку вкрай поганого догляду. Залита водою коренева система починає гнити, у такому разі квітка може загинути.

Виділяє кисень

Очищаючи повітря від шкідливих речовин, хлорофітум виділяє велику кількість кисню. Таким чином він позитивно впливає на здоров'я людини.

Швидко зростає

Хлорофітум зростає стрімко. Вже через рік він досягне розмірів дорослої рослини. Він невибагливий до догляду, близько 10 років може зростати на одному місці. Старий кущ потрібно вже оновлювати: або розділити його, або посадити молоді паростки.

Легко розмножується

Хлорофітум дуже легко виростити. Вже у перший рік життя у рослини з'являються дітки — невеликі розетки, які можна посадити у інший горщик, і з них досить швидко формується повноцінна рослина.

Також культура розмножується діленням куща. Її коренева система розвивається активно, і у цьому випадку ви відразу отримуєте дорослу рослину.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чому варто почати вирощувати хлорофітум у себе вдома: 9 вагомих причин