Connect with us

Новини

Чи зміниться курс долара в Україні до початку літа: озвучено прогноз

В Україні до кінця весни не очікується різких змін готівкового курсу долара. Найбільше він залежить від макрофінансової допомоги державі від країн-партнерів.

Навіть якщо “зернову угоду” не буде продовжено, то готівковий курс долара не зазнає значних змін. Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL інвестиційний банкір Сергій Фурса.

“Щодо долара до кінця весни поки що не очікуєтсья ніяких змін курсу. Ситуація на ринку дуже стабільна і завдяки західні підтримці резерви Наційонального банку наростають, якогось тиску на гривню просто немає. Теоритично це (можлива зупинка “зернової угоди”) може вплинути на кешовий ринок. Але це якщо аж в принципі вона буде зірвана, то тоді справді буде проблема для гривні. Але найближчим часом нічого такого не очікується”, – сказав експерт.

Аналогічний прогноз озвучив Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine. “Поки що, поки в нас є фінансування від партнерів, то, думаю, суттєвих змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні, принаймні, щоб він був керованим”, – зазначає він.

Advertisement

За прогнозом експерта, готівковий курс долара може трішки піднятися в разі повної зупинки “зернової ініціативи”. Але є всі можливості, що утримати курс від небажаних коливань. Якісь коливання можливі, але в межах лише 1 грн.

Прокоментуйте:
Advertisement