Чи зможе Росія заробляти на продажі нафти в Китай та Індію стільки ж, скільки на експорті в ЄС: відповідь експерта

Країна-терористка Росія не зможе замістити виручку від перенаправлення нафти на Азійсько-Тихоокеаньский ринок. Постачання сировини в ту ж Індію та Китай обмежується через інфраструктурні можливості.

Пропускна здатність в ці країни обмежена. Про це розповів OBOZREVATEL провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.

“Ні, вона не зможе замістити виручку від перенаправлення нафти на Азійсько-Тихоокеаньский ринок, тому що це буде обмежуватись за рахунок їх інфраструктурних можливсотей. Азійсько-Тихоокеаньский інфраструктурний напрямок у Російській Федерації наразі первантажений, пропускна здатність обмежена. Це впливатиме та стримуватиме той самий розворот, про який всі говрять”, – сказав експерт.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко раніше зазначив, що Індія та Китай вже наразі трохи менше купують російської нафти. До того ж, додав він, якщо подивитися на Новоросійський порт, який є ключовим у РФ у плані транспортування нафти, то там у рази знизився рух танкерів.

“Європейський ринок – найбільший ринок для російської нафти (понад 50% всіх експортних поставок). А також була зручна логістика для цього ринку. Трубопровідний транспорт найдешевший. Ну і якщо казати про інші ринки для РФ – ту ж Африку, Азійсько-Тихоокеанський регіон, то це обмежені можливості. Тому що, по-перше, логістика набагато гірша, тобто вищі затрати на транспорт. По-друге, також буде рішення про ціновий коридор і можуть бути накладені санкції проти порушників. І це теж значно ускладнить ситуацію. А по-третє, Росія може продавати нафту за значною знижкою за ризики. І все це в комплексі не дозволить Росії отримувати ті ж доходи, які були раніше”, – підсумував фахівець.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN