Connect with us

Новини

“Чим більше вчишся, тим довше живеш”: Екіпаж гелікоптера ЗСУ розповів про “полювання” на ворога і головні ризики

Published

on

Екіпаж гелікоптера Мі-8 Збройних сил України, що працює на фронті, розповів про полювання на ворога та про те, як не раз потрапляв під російський обстріл. Командир екіпажу має вже п’яту ротацію: за 14 місяців війни він воював на Херсонському, Запорізькому, Донецькому, Харківському напрямках, а також під Лисичанськом, Бахмутом і Соледаром, передають Патріоти України.

Відео з розповіддю захисників опублікував проєкт “Український Свідок”. “Чим більше ти вчишся, тим довше живеш”, – кажуть бійці.

Мі-8 – багатоцільовий гелікоптер, що може використовуватись для вогневого ураження живої сили та опорних пунктів противника, транспортування озброєння, евакуації поранених тощо. Командир гелікоптера розповів про специфіку вогневого ураження та показав його в дії: це так зване “кабрування” – запуск некерованих ракет на передній лінії зіткнення.

“Ми як артилерія. Тільки різниця в тому, що арта займає стаціонарне положення та відкриває вогонь, а ми робимо те саме на ходу”, – сказав він. Кількість своїх вильотів командир не озвучує, але зауважує, що на початку повномасштабного вторгнення їх було більше.

“Ми як льотчики є дуже маневровими, нас можуть запустити, куди завгодно. Взагалі, кожен льотчик може поділитись із вами дуже широкою географією своїх вильотів”, – пояснив він.

А кулеметник Мі-8, розповів, як на початку вторгнення, коли ще не було лінії фронту, зупиняли російські колони на Миколаївщині, де перебував екіпаж гелікоптера.

Advertisement

“Було так: бачиш техніку із Z-ками – “сиплеш”. Зараз, коли лінія фронту є чіткою та війська стоять вздовж неї, моя задача – доповідати командиру екіпажу про зміну обстановки”, – розповів захисник.

Бувало, що потрапляли в засади, згадує кулеметник: “Дірки від куль в корпусі були, лопасті пробиті, прилітало в район редуктора. Я тоді прикривав відхід. Усе було, як в уповільненій дії. Я тоді зрозумів, що треба подолати цей момент та вижити, бо я відповідаю за екіпаж. Тоді я відстріляв 250 патронів. Цього вистачає на 20 секунд загороджувального вогню, якраз щоб відійти на кілометр та сховатись”.

Командир екіпажу також передав привіт українській піхоті: “Це сталеві люди. Ми будемо робити все, аби стримувати противника і підтримувати нашу піхоту. Ми безмежно нею пишаємося”.

Прокоментуйте:
Advertisement