День святого Лаврентія 11 лютого: як залучити щастя в свій будинок і не втратити грошей

Православний світ 11 лютого вшановує преподобного Лаврентія, відомого також як затворника Печерського, єпископа Туровського.

Як повідомляє Politeka.net, 11 лютого 2020 року православні вшановують пам’ять святого Лаврентія. Також святкують Міжнародний день жінок і дівчат в науці, Всесвітній день Хворого.

Історія церковного свята

Лаврентій Печерський розпочав своє служіння у Ближніх печерах-комплексі підземних печер у Києво-Печерській лаврі, де покояться мощі Печерських подвижників. Там він прославився даром зцілень.

Потім був переведений в місто турів в Мінській області. Там преподобний Лаврентій став наступником святителя Кирила Туровського.

Особливо цей святий запам’ятався в народній пам’яті як лікар очних хвороб. Будучи однією з жертв гонінь за віру, учинених імператором Валеріаном, Лаврентій навіть перед неминучою стратою, в темниці, не падав духом, зробивши християнами багатьох з інших в’язнів і чудесним чином зцілюючи хворих.

Його тіло було перенесено в Києво-Печерський монастир і з честю покладено в печерах, в яких і досі його чудотворні мощі перебувають нетлінними.
Церква, молитва, храм
Традиції та звичаї 11 лютого

День 11 лютого є пісним, але вживати страви з риби дозволяється.

При настанні сутінків люди не виходили з дому, а з самого ранку йшли до церкви і молилися Святому Лаврентію про порятунок душі. Також православні просили Всевишнього про лікування хвороб очей.

11 лютого вважається ще й жіночим святом. Згідно з переказами, саме в день святого Лаврентія господиня може залучити в будинок щастя і захистити сім’ю від біди. Сьогодні жінки можуть не виконувати важку роботу, але обов’язково повинні спекти пиріг з капусти. Пригостивши їм своїх домочадців, вона приверне успіх і щастя для всіх членів сім’ї.
карантин, люди, українці, локдаун
Що заборонено робити в день Лаврентія Печерського

За ворожінням, в Лаврентіїв день на людину, яка вживає в їжу м’ясо, може спокуситися диявол. Тому в свято краще їсти рибу.

Для жінок були свої заборони в Свято. Не можна було займатися важкою фізичною працею і рукоділлям, сваритися з дітьми і чоловіком, щоб не втратити удачу та гроші.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )