Connect with us

Новини

Держави будуть зруйновані, процвітатиме расизм і нові пандемії: футуролог налякав прогнозом на майбутнє людства

Published

on

Поки людство занепокоєне, яку загрозу може нести в собі штучний інтелект, який зараз стрімко розвивається, футурологи закликають не забувати про інші небезпеки. Зокрема, про ті, що здатні знищити Землю з усім живим на ній.

Про такі виклики розповів футуролог і фахівець у сфері державної політики, стратегії та нових технологій Ноа Рафорд у подкасті видання Wired, який має назву Have a Nice Future (“Хорошого майбутнього”). За його словами, ключовою проблемою залишається зміна клімату, яка може призвести до краху світової економіки та колапсу держав.

Штучний інтелект, на його думку може внести в цей процес свою лепту, знищивши значну частину робочих місць. Однак більшою загрозою він називає виникнення нових хвороб, які знову призведуть до глобальних пандемій, як це відбулось із Covid-19.

Він розповів про дослідження американського Інституту розвитку, який спрогнозував 25% ймовірність повторення пандемії впродовж наступних 10 років. І 50% ймовірність впродовж 20 років. “Насправді, кажучи про пандемію, я дуже занепокоєний, я бачу чимало свідчень, які виходять із сибірської тундри, що перебуває у процесі відтанення, про розмаїті неймовірно неприємні віруси 15000-літньої давності, такі як нові штами сибірської виразки”, – розповів Рафорд. За його відомостями, впродовж 10-20 років ці штами можуть опинитись на волі, причому швидше раніше, аніж пізніше.

Advertisement

Щодо кліматичних змін, то Рафорд вважає, що точка неповернення уже, ймовірно, пройдена і зупинити їх не вдасться. “Можливо, ми зможемо зменшити його наслідки, але зрештою все наше життя і, звичайно ж, все життя наших дітей буде присвячене боротьбі з наслідками зміни клімату”, – вважає він.

Згідно з прогнозом експерта, зміна клімату зробить помітну частину нашої планети непридатною для проживання і перетворить понад мільярд людей на біженців із зон кліматичного лиха. На думку Рафорда, це викличе цілу низку соціальних проблем, таких як зіткнення на кордонах, ріст расизму та ксенофобії, крах валют, колапс електромереж та продовольчі кризи. Також така міграція сприятиме новим пандеміям. Ймовірно, це все призведе до падіння існуючих держав.

Серед інших проблем, які можуть поставити хороше майбутнє людства під загрозу, Рафорд назвав збільшення частки людей з ожирінням, ріст випадків діабету, алкогольної та наркотичної залежностей.

Разом з тим, одним із головних джерел оптимізму Рафорд назвав той таки штучний інтелект. На його думку, правильне використання подібних технологій може дозволити створити різні революційні бізнеси і відкрити нові джерела прибутку, які змінять життя людства.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement