Дівчинка послизнулася на “льодовому” шкільному подвір’ї і зламала хребет: у цьому звинуватили її саму. Відео
У Мелітополі Запорізької області несподіваний оборот стався в історії, де учениця 5 класу Настя Тарасова послизнулася на шкільному подвір’ї і зламала хребет у п’яти місцях. Адміністрація закладу за місяць після інциденту склала акт про нещасний випадок.

У документі всю провину поклали на дівчинку. А ось про те, що школа не вжила заходів для боротьби з ожеледицею на своїй території – жодного слова. Про це повідомляє “РІА Мелітополь”, яке також оприлюднило відео падіння школярки (щоб подивитися запис, доскролльте до кінця сторінки).

У школі вирішили: була необережною – і впала

Інцидент із 11-річною ученицею 5 класу школи №15 Мелітополя Настею Тарасовою стався 14 січня. Разом із мамою вони зайшли у двір школи, дорогою дівчинка послизнулася і впала на спину. У травмпункті лікар школярки виписав мазь та направив до хірурга.


А ось хірург Лікувально-діагностичного центру (“зелена” поліклініка) запідозрив у Насті компресійний перелом хребта. Знімки МРТ підтвердили побоювання. Діагноз – компресіонний перелом п’яти хребців грудного відділу. Після цього дівчинку госпіталізували до Запорізької обласної лікарні. Та й то мамі довелося добиватися того, що це організувала лікарня – спочатку їй запропонували зробити це самій і за власні гроші.

Настя навчається у школі №15 Мелітополя

Через місяць, 14 лютого, мати школярки Вероніка Тарасова отримала від адміністрації школи “акт про нещасний випадок”, який склала зібрана у закладі комісія. Члени комісії, до якої увійшли два заступники директора та громадський інспектор з охорони праці, склали та підписали документ ще 19 січня. Згідно з актом, школярка сама винна у події – через власну необережність.

“Висновок комісії: нещасний випадок стався через необережність дитини”, – вказано в акті.


Серед профілактичних заходів для запобігання подібним “нещасним випадкам” комісія доручила класному керівнику 5-Б, де навчається Настя, провести з дітьми бесіду про правила поведінки під час ожеледиці.

Мама дівчинки стверджує, що тротуар та шкільне подвір’я у момент падіння школярки не були оброблені протиожеледними матеріалами. За її словами, того дня посипали лише сходи, а на прилеглій території було дуже слизько. Але в документі про це жодного слова.

У школі через місяць видали мамі Насті акт про нещасний випадок

Висновок комісії: школярка зламала хребет зі своєї вини – через необережність

Видання оприлюднило запис моменту падіння Насті із камери спостереження. На кадрах видно, що мати тримає дівчинку за руку, але не встигає зреагувати, коли та падає на спину. Поки дитину намагаються привести до тями, у дворі з’являється чоловік із відром і починає щось не поспішаючи розкидати рукою.

У міському управлінні освіти та управлінні охорони здоров’я повідомляли, що з цієї події призначено перевірки. Наразі новин від чиновників немає.

Що зараз із Настею Тарасовою


Мама постраждалої школярки Вероніка каже, що вони з донькою залишилися з бідою віч-на-віч. Жінці довелося замовляти приватний медичний автомобіль, щоб привезти доньку додому із Запорізької обласної лікарні. Крім того, за її словами, за два тижні самопочуттям дівчинки ніхто не поцікавився.

Зараз Настя прикута до ліжка і не може навіть сидітиЛікарі кажуть, що лікування та подальша реабілітація після такої складної травми буде тривалою. Дівчинці як мінімум рік доведеться провести в горизонтальному положенні. Для Насті виготовили спеціальний корсет, який утримуватиме пошкоджені хребці у стабільному положенні.

  • Вероніка Тарасова виховує дочку одна, а на Настю чекає тривале лікування та реабілітація. Жінка просить про допомогу всіх небайдужих, хто має можливість допомогти сім’ї фінансово. Карта ПриватБанку – 4149439316043086 (Тарасова Вероніка Олександрівна).


Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )