Дії, які можуть бути небезпечними у поводженні з грошима і як навчитися уникати їх

6 помилок, які роблять вас біднішими.

Ніхто не ідеальний, але в поводженні з грошима помилки можуть в прямому сенсі коштувати дорого, інформує Ukr.Media.

Найголовніша помилка сучасної людини — користуватися застарілими поняттями та правилами щодо грошей. Раніше вважалося, що для великого заробітку потрібно працювати цілодобово, але в сучасному світі бути трудоголіками вже не модно. Шануйте свій час і свою працю, щоб грошей було більше, але і залишався час на життя.

Жорстке довгострокове планування витрат

Багато хто вважає, що це правильно, але це не так. Планування на тиждень — відмінний спосіб правильно витратити гроші, але навіть з щомісячними витратами все йде трохи інакше.

Довгострокове планування фінансів — не найкращий варіант, тому що є так звані середньострокові витрати. До них відносяться, наприклад, купівля подарунків на день народження когось із близьких, нові підручники для університету, нова техніка замість зламаної і так далі. Це такі витрати, які неможливо пам'ятати завжди або які з'являються раптово. Дуже важливо дивитися вперед і задавати собі питання про те, що станеться в житті: це допоможе підготуватися до планових витрат. Але при цьому бюджет повинен бути гнучким і підготовленим до різноманітних життєвих несподіванок.

Великі покупки без аналізу

Людині буває складно аналізувати ризики. Така людська психологія. Але якщо людина ухвалює важливе фінансове рішення, її просто необхідно відповісти для себе на питання: «Що буде, якщо я це зроблю?».

Потрібно спробувати змоделювати ситуацію, яка сформується після великої покупки, і провести аналіз всіх витрат. Тобто, людині варто прожити місяць, записуючи повністю всі свої доходи та витрати, щоб зрозуміти, чи в змозі вона дозволити собі такий крок чи ні. Якщо цього не зробити, то можна потрапити в дуже неприємну ситуацію.

Відсутність резервного фонду

Багато людей заробляють і витрачають гроші в нуль, дочиста. Це невірно, тому що життя мінливе, і ніхто не знає, що буде завтра.

Треба обов'язково залишати деяку суму на рахунку або в готівці, щоб можна було зберегти впевненість в тому, що непередбачені витрати не змусять брати в борг.

Страх перед кредитами

Багато людей бере кредити бездумно. Якщо у кредиту є певна мета, то він може стати корисним інструментом. Наприклад, сюди варто віднести іпотеку під дуже вигідні відсотки. Якщо вам потрібно влізти в борги заради купівлі чогось дійсно важливого, то це можна зробити, попередньо продумавши всі можливі кризові ситуації та підготувавшись до них.

Не потрібно боятися цього, якщо ризик виправданий. Є речі в житті, які ви можете придбати лише раз у житті. Саме на них можна взяти кредит. Головне — оцінити, чи зможе людина його потягнути зі своїми іншими витратами.

Покупка дешевих речей

Часто здається, що це допомагає економити, але це не завжди так. Більш ніж у половині випадків дешеві речі виявляються недостатньо якісними, тому доводиться купувати щось інше, а це додаткові витрати. Краще відразу купити щось краще.

Експерти рекомендують перед покупкою читати відгуки про товари — це буде найкращим виходом, тому що навіть дорогі речі часом виявляються неякісними, які швидко ламаються або незручними.

Надмірна концентрація на грошах

Мета життя — не заробити більше, а правильно витратити. Психологи й експерти радять ніколи про це не забувати, тому що гонитва за вигодою буває вкрай болісною і складною.

Бажано частіше вкладати гроші у розвиток особистості. Інвестиції в себе — це не лише купівля навчальної програми або навчання в університеті. Це ще й трата часу і сил. Час — той же ресурс, як і гроші, і про це варто пам'ятати.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Дії, які можуть бути небезпечними у поводженні з грошима і як навчитися уникати їх