Для чого «Жигулям» потрібна була дивна конструкція, яка в народі отримала назву «гриль»

Хто вигадав ставити «жалюзі» на «Жигулі» і навіщо взагалі вони були потрібні.

Це спогад з дитинства не стерти навіть супер модним кросовером, інформує Ukr.Media.

Напевно і ви пам'ятаєте ті самі вітчизняні "Жигулі" з дивними не то ґратами, не то жалюзі на задньому склі. Які були схожі на радіаторний отвір або звичайні офісні жалюзі. Тоді ми і не задумувалися для чого така конструкція потрібна, але тепер стало цікаво над цим хоча б подумати. Давайте розбиратися.

Для того, щоб згадати ті самі "Жигулі", потрібно відправитися в 1980-ті, 1990-ті роки. Ви не повірите, але у цих конструкцій виявляється було два види: перший варіант це одна велика, цілісна деталь, а другий — складався з двох половин.

До речі, автомобілісти назвали її просто — гриль. Це зараз можливо все виглядає смішно, а тоді такий автомобіль виглядав дуже стильно, особливо, якщо його вдавалося помітити здалеку, та при правильному підході, міг виділитися з натовпу.

А тепер давайте з'ясуємо, як взагалі конструкцію встановлювали. На перший погляд здається, що все можна зробити власноруч легко і просто, але не тут то було. По-перше, для того, щоб встановити "гриль", треба було демонтувати окантовку ущільнювача і лише після цього почати установку. І звичайно ж потрібно було окантовку повернути на місце. Навіть зараз хтось скаже: "Та що тут робити? Суцільна дрібниця". Але не тут то було, навіть досвідчені майстри лаялися благими словами, адже нерви не залізні, а бути модним і виділятися з натовпу хочеться завжди.

Існує міф, що "гриль" в Радянський Союз приїхав з-за кордону. Такий автомобільний аксесуар полюбився і європейським водіям. Але на якій моделі деталь з'явилася раніше всього?

Зародився тренд з появою Lamborghini Miura, яка вперше зійшла з конвеєра в 1972 році. Решітка, розташована на задньому склі, вже входила в заводську комплектацію. І тут звичайно потрібно згадати знамениту фразу — скільки "Жигулі" не тюнингуй, Lamborghini не вийде.

Ну і нехай, проте крапелька Європи в Радянський Союз все-таки потрапила. Так само ті, хто мав такий аксесуар, сміливо міг дівчат на дискотеку в місцевий клуб кликати і не боятися, що відмовлять. Ну хто не захоче покататися з вітерцем на такий стильній тачці.

На заході це був атрибут спортивних автомобілів, на яких двигун розташовувався позаду і там ці решітки виступали в якості вентиляції.

Але у нас цьому знайшлося не лише красиве, але й практичне пояснення. Решітки замінювали тонування і захищали салон від сонця, адже ви й самі можете зрозуміти, що таке рішення було вкрай необхідно, оскільки скло як спереду так і ззаду мало великий розмір. Так що можна сказати, що таке стильне рішення було зручно не лише взимку, але і влітку.

Ну і звичайно багатьох цікавить, а не затуляє решітка огляд? Звичайно установка на оглядовість впливала, але не сильно. До речі, від неї взимку навіть була особлива користь, адже грати почистити від снігу було набагато простіше, ніж постійно віддирати лід від самого скла.

У висновку треба сказати, що без минулого не було б сьогодення. Автомобілі — це особлива любов наших дідусів, батьків, які на своєму віку вже побачили багато, від розцяцькованих "Жигулі", до неймовірно сучасного електрокара Tesla.

І гарантії того, що наші діти через багато-багато років, дивлячись на сучасні автомобілі не будуть сміятися, абсолютно немає. Адже прогрес, як кажуть, на місці точно не стоїть.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Для чого «Жигулям» потрібна була дивна конструкція, яка в народі отримала назву «гриль»