Долар в Україні зріс до 42 грн: коли курс перестане лихоманити, пояснили у НБУ

Курс долара в українських обмінниках 29 липня досяг позначки 42 грн. При цьому, за прогнозом Нацбанку, ціна долара та євро в Україні почне стабілізуватися вже найближчими днями. Нові правила для банків, які допоможуть зміцнити гривню на готівковому ринку, набули чинності з 27 липня, і фінустановам потрібно ще трохи часу для їх впровадження.

Про зростання курсу свідчать дані профільного порталу “Мінфін“. А про швидку стабілізацію розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Гелетій, передає РБК-Україна.

Готівковий курс долара 29 липня

За словами Гелетія, з 27 липня банки отримали можливість збільшити обсяг пропозиції готівкової валюти. Раніше продавати можна було лише куплену валюту у готівковому сегменті валютного ринку з 13 квітня 2022 року. Тепер до неї додається половина від викупу населення безготівкової валюти з аналогічної дати.

У результаті на ринок додатково надходитиме близько 150 млн доларів щомісяця (нині надходить 384 млн доларів). Таке збільшення пропозиції не може не вплинути на курс, упевнений Гелетій.

“Збільшення обсягів пропозиції дозволить швидше вгамувати попит і зменшити спред (різницю. – Ред.) між офіційним та готівковим курсами. Рішення набуло чинності 27 липня, і банкам потрібен час для підготовки функціонала, наповнення кас готівкою тощо, тому ефект ми побачимо найближчими днями“, – зазначив Гелетій.

Він нагадав, що в цілому регулятор ухвалив два рішення, які мають збільшити обсяг пропозиції валюти та зменшити попит. Вплинути на попит має дозвіл з 21 червня продавати громадянам безготівкову валюту в межах щомісячного ліміту 50 тис. гривень (в еквіваленті) для вкладення на депозит строком від трьох місяців без можливості дострокового розірвання.

“Ряд банків вже пропонують таку послугу своїм клієнтам, але більшість банків поки що працюють над її впровадженням. Це також сприятиме зменшенню коливань у готівковому сегменті валютного ринку завдяки абсорбції попиту на валюту”, – сказав Гелетій.

Поки що ж в обмінниках курс готівкового долара коливається щодня. Зростання почалося після того, як Нацбанк з 21 липня скоригував офіційний фіксований курс на 25%, до 36,5686 грн/дол.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Долар в Україні зріс до 42 грн: коли курс перестане лихоманити, пояснили у НБУ