Долари відмовляються приймати: що робити та чи зобов’язані взяти валюту

Українці приносять в обмінні пункти валют та банківські каси долари, але деякі з них касир відмовляється приймати. Тут треба розуміти, що згідно із законом касир має право самостійно приймати рішення, приймати валюту чи ні. У НБУ роз’яснили , що робити і яку валюту не беруть.

банк, каси, скрін

Касири відмовляються приймати долари, які мають пошкодження чи навіть незначні плями. Сумнівні купюри мають приймати на інкасо.

Тобто банк або фінансова установа бере валюту та відправляє її до іноземного банку для обміну. Процедура інкасо коштує близько 10-30% від номіналу, тобто ви отримаєте менше, ніж принесли для обміну.

Якщо в обмінниках та касах купюру не приймають, спробуйте використати її у валютних терміналах та банкоматах з функцією поповнення готівкою. Якщо ж це не допоможе, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Щоправда, ця процедура може тривати тривалий час.

валюта долар

Зверніться до кількох обмінників та банківських кас. За правилами касир має право самостійно приймати рішення, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот чи ні. Тому в одному обмінники вам можуть відмовити, а в іншому – без проблем обміняти купюру.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )