“Долучились до полювання”: У ВМС ЗСУ розповіли, як з гармати на катері “Айленд” збили російський “Калібр”

Екіпаж патрульного катера Військово-Морських Сил Збройних Сил України, який несе чергування біля узбережжя півдня, одним із перших зустрів ракетну небезпеку на Миколаївщині. Хлопцям вдалося збити одну з ракет, яка прямувала на територію України. Про це повідомляють у пресслужбі ВМС ЗСУ, передають Патріоти України.

Бійці перебували на катері “Айленд”, який Україна отримала як допомогу від США. Катер маневровий і швидкий, і дозволяє проходити в місцях, де занадто мілко для більших катерів. Плавзасіб оснащений американськими кулеметами та гранатометами. Екіпажеві вдалося вразити одну з ворожих цілей, а саме — ракету “Калібр”.

“Катер був на чергуванні, у визначеному місці отримали вказівку, що русня здійснила черговий ракетний запуск. Зробив відповідні розрахунки щодо цілі, яку бачили, передав комендору, а він уже й зробив свою справу. Всі катери долучились до полювання, адже навіть одна ракета може накоїти великої біди. Для нас не важливо, який екіпаж, хто саме знищить ціль, головне саме те, що вона не долетить до нашої території”, — розповів боєць Олександр.

“Русня, яка намагалась сюди приплисти, далі, ніж вхід до лиману, не дійшла, “патєрялась”. А про їхні типу круті “Раптори” ми вже давно не чули, бо ворог сюди вже давно боїться їх відправляти, адже знає — не повернуться стовідсотково”, — розповів старший комендор Артем — власне той військовослужбовець, який тримає зброю напоготові, і саме від його влучності напряму залежить знищення ворожих цілей.

Ще одна перевага катера — можливість обирати місце для ефективнішого несення чергування. “Ми використовуємо маскування та місцевість, тому майже неможливо нас знайти. Працюємо по різних цілях, як надводних катерах, так, скажімо, можемо відпрацювати по техніці ворога на тому березі, — поділився інший старший комендор Олександр. — Кілька бойових постів на катері, також є спостережники на березі”.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN