Connect with us

Новини

Дим від пожеж у Канаді, що перетворив Нью-Йорк на пекло, дійшов до Європи

Published

on

Лісові пожежі в Канаді вже обпалили приблизно в 15 разів більше, ніж зазвичай для цієї пори року: майже 11 мільйонів акрів. Внаслідок цього дим уже накрив частину території США та дійшов навіть до Норвегії.

Про це повідомляє американське видання CNN. Сезон пожеж у Канаді тільки починається, і офіційні особи попередили цього тижня, що він триватиме все літо.

Влітку в Канаді регулярно трапляються лісові пожежі, але масштаби нинішньої пожежі – і її рання поява – безпрецедентні. За словами вчених з Інституту досліджень клімату та навколишнього середовища в Норвегії (NILU), за останні кілька днів шлейфи диму простяглися з Канади через Гренландію, Ісландію та дісталися Норвегії.

Вони спромоглися виявити збільшення диму за допомогою дуже чутливих інструментів, а потім підтвердити його походження за допомогою прогнозного моделювання.

Advertisement

За словами Ніколаоса Євангеліу, старшого наукового співробітника NILU, люди в Норвегії можуть відчувати запах диму і навіть помічати його як легкий серпанок, але, на відміну від районів США, де спостерігалося небезпечне забруднення, вони не повинні мати жодних наслідків для здоров’я.

Очікується, що найближчими днями шлейф пошириться всією Європою, але малоймовірно, що люди зможуть відчути запах або помітити дим.

Дим від лісових пожеж нерідко поширюється великі відстані. У 2020 році дим від рекордних лісових пожеж у Каліфорнії було виявлено на Шпіцбергені, норвезькому архіпелазі, розташованому глибоко за Полярним колом.

Дим негативно впливає на клімат. Наприклад, якщо він рухається над Арктикою, відкладає сажу на снігу та льоду, затемняючи білу поверхню, що дозволяє їй поглинати більше тепла. Це, своєю чергою, прискорює потепління в Арктиці.

Advertisement

При цьому рівні сажі, що надходить від лісових пожеж у Канаді, не вплинуть на танення в Арктиці, оскільки вони надто розбавлені. Але занепокоєння викликає те, що якщо пожежі у високих широтах збільшаться, що вони мали місце протягом останніх кількох десятиліть і, за прогнозами, продовжуватимуться, то накопичуватиметься більше сажі.

Дим від пожеж у Канаді, що перетворив Нью-Йорк на пекло, дійшов до Європи

Як повідомляє Reuters, дощі, які прогнозують із неділі, ймовірно, допоможуть очистити повітря від диму від лісових пожеж у східній Канаді, але може не досягти лісових пожеж, що вирують у провінції Квебек, до кількох днів.

На ранок суботи в Канаді було зафіксовано 426 пожеж, 144 з них у Квебеку.

Чиновники кажуть, що до понеділка близько 1200 пожежників, у тому числі понад 100 із Франції, боротимуться з полум’ям у Квебеку, провінції з густим лісом із населенням 8,5 мільйонів осіб, яка охоплює більшу територію, ніж Німеччина, Іспанія та Франція разом узяті .

“Найближчі кілька днів існує ризик, що ситуація залишиться критичною. Але прибуття французьких пожежників справді допоможе”, – заявила міністр лісового господарства Квебека Майте Бланшетт Везіна.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement