Connect with us

Новини

Джонсон закликав союзників негайно розблокувати порти України і запропонував план підтримки

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон опублікував колонку у виданні The Times про необхідність довгострокової підтримки України на тлі затяжної війни з Росією. Він також назвав чотири кроки для зміцнення можливості нашої країни для самозахисту від агресії Російської Федерації, зокрема, розблокування портів.

Стаття з’явилася на сайті The Times. За словами Джонсона, захоплення України стало б найбільшою перемогою для агресора в Європі з часів Другої світової війни. war.obozrevatel.com

“Ми знаємо, що Путін не зупинився б на розчленуванні України. Тільки минулого тижня він порівняв себе з Петром Першим і привласнив Росії “вічне право повертати” території, які будь-коли в минулому населяли “слов’яни”, – доктрина, яка виправдовує захоплення величезних територій у Європі, включаючи території країн-членів НАТО”, – наголосив він.

Джонсон зазначив, що українські військові героїчно борються із окупантами. Він попередив, що треба готуватися до затяжної війни, оскільки кремлівський диктатор Володимир Путін перейшов до воєнної кампанії на виснаження.

Advertisement

На його переконання, Британія та союзники мають здійснити необхідні чотири кроки, щоб виграти час для України.

По-перше, слід забезпечити, щоб Україна отримувала озброєння, обладнання, боєприпаси та навчання набагато швидше, ніж загарбник.

По-друге, Захід має допомогти нашій країні зберегти стабільність своїх державних інститутів фінансовою допомогою, оскільки український уряд має утримувати соціальну інфраструктуру, виплачувати заробітну плату та пенсії, а також фінансувати відновлення зруйнованих будівель.

Третім кроком є необхідність забезпечення сушею маршрутів для експорту українського продовольства, насамперед зерна, щоб зберегти надходження в українську економіку.

Advertisement

Крім того, Британія спільно із союзниками має розблокувати українські морські порти та допомогти негайно вивезти 25 млн т пшениці та кукурудзи, які потребують у найменш розвинених країнах світу.

Всі мають рухатися до єдиної мети. Ми маємо зміцнити наших українських друзів, щоб вони змогли закінчити цю війну на тих умовах, які озвучив президент Зеленський. Це має стати нашим визначенням успішного завершення війни”, – резюмував британський прем’єр.

Прокоментуйте:
Advertisement