Експеримент показав, скільки машини можуть працювати без мастила та охолоджувальної рідини

Експериментатори провели випробування на моделях Ford Focus, Honda Civic і Peugeot 206.

Мастило життєво необхідно для двигуна внутрішнього згоряння. Воно не лише змащує рухомі деталі, але і допомагає розсіювати тепло. Охолоджувальна рідина не менш важлива — вона допомагає двигуну не перегріватися, підтримуючи робочу температуру, інформує Ukr.Media.

Як довго автомобіль здатний їздити без цих життєво важливих рідин? Заради відповіді на питання експериментатори пожертвували трьома автомобілями — Фордом Фокусом, Хондою Цивиком і Пежо 206, на педалі газу яких в ході випробувань клалася цегла, щоб їх мотори працювали на максимальних обертах.

Першим помер Фокус, двигун якого працював без проблем близько 14 секунд, перш ніж почав видавати сторонні звуки. До 20 секунді мотор заклинило назавжди.

Відправивши на той світ Фокус, експериментатори взялися за Пежо. Французька модель пропрацювала без мастила та охолоджувальної рідини 47 секунд, а тоді її чекав той же кінець.

Але найбільше здивував двигун Хонди, який пропрацював дві хвилини, після чого заглухнув, а потім знову запрацював, підтримуючи швидкість обертання вала на рівні 4000 оборотів на хвилину. Двигун відчайдушно відмовлявся вмирати. Хоча…

Випробувачі вирішили прискорити умертвіння, і один з них сів за кермо. Обороти двигуна повернулися до червоної зони. Кінець настав через 6 хвилин і 22 секунди.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Експеримент показав, скільки машини можуть працювати без мастила та охолоджувальної рідини