Експерти пояснили, чи може кішка помститися за образу

Багато чули про те, що кішки володіють хорошою пам'яттю: якщо ви завинили перед своєю улюбленицею, то вона обов'язково дочекається ідеального моменту для того, щоб помститися.

Часто таку поведінку приписують кішкам з непростим і волелюбним характером, інформує Ukr.Media.

Чи може взагалі тварина керуватися почуттям помсти, коли робить чергову витівку?

Експерти в області психології кішок вважають, що це не більш ніж міф. Тварина не володіє таким широким діапазоном емоцій, як людина, тому помсту вихованцям приписувати не варто.

Деякі господарі шкідливих котів вважають, що кішка їм мстить. Це не так. Припустимо, господар накричав на кішку, а вона надзюрила йому в черевик. Людина думає, що це з помсти. Однак таким чином кішка хоче змішати свій запах з запахом господаря, щоб бути до нього ближче. І можливо, якщо кішка за характером лідер, то і показати таким чином, що вона "господар" в будинку.

Якщо кішка стала ігнорувати лоток, погано себе вести, накидатися на гостей, то варто проаналізувати свою поведінку.

Наприклад, тварина може напаскудити на постіль лише тому, що знаходиться в стресовому стані, а ігнорувати лоток через те, що господар не спромігся його як слід відмити.

Також кішка не любить, якщо ви дозволяєте гладити її своїм друзям: поведінка тварини після цього може стати непередбачуваною. Така поведінка суттєво підриває довіру до господаря, ускладнюючи особисті взаємини.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Експерти пояснили, чи може кішка помститися за образу