Connect with us

Новини

Екстрена евакуація: мешканцям великого міста треба бути готовими, зібрати речі і документи

Published

on

Мешканцям великого українського міста радять бути готовими до термінової евакуації.

Так, міська влада Енергодара радить жителям залишити місто або бути готовим до швидкої евакуації.

Перший заступник міського голови Іван Самойдюк попередив, що ситуація на Запорізькій АЕС може вийти з-під контролю будь-якої миті.

Тому мешканцям Енергодара взагалі краще виїхати з міста і з його околиць. Якщо виїхати нема можливості, треба бути готовими до швидкої евакуації.

евакуація, війна, Україна

Енергодарцям радять тримати свій транспорт повністю заправленим. Тривожні валізи мають бути зібрані, а також документи, засоби першої необхідності і виживання на перший час, коштовні речі.

Самойдюк нагадав, що на ЗАЕС окупанти тримають боєприпаси, військову техніку.

Advertisement

“Зрозуміло, що ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю і бути критичною”, – підкреслив перший заступник міського голови.

Додамо, раніше в Офісі Президента попередили, що підрив Каховської ГЕС призвів до створення передумов для розбалансування системи охолодження Запорізької АЕС. Це, як зазначили в ОП, ядерна загроза для всього світу.

Згідно Женевської конвенції (стаття 56 Додаткового протоколу I 1977 року) дії щодо руйнування дамб є воєнним злочином та можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення.

У свою чергу президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що ситуація наразі утримується в межах “проєктної”: існує розроблений перелік заходів, необхідних, якщо рівень води в Каховському водосховищі падатиме, і відповідні інструкції, як діяти персоналу ЗАЕС, аби гарантувати її безпеку.

 

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement