Connect with us

Новини

Екстрені відключення світла запровадили по всій Україні: де ситуація найгірша

Published

on

На тлі нових ракетних обстрілів з боку Росії в Україні посилили графіки відключення електроенергії. По всій Украині задіяно екстрений режим відключень, графіки більше не діють. Через атаку РФ аварійно знеструмлено частину Хмельницького, Львова та весь Житомир. Мобільні оператори почали обмежувати послуги.

“Російські терористи завдали чергового спланованого удару по об’єктах енергетичної інфраструктури. Ситуація критична“, – заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

“Через масовану ракетну атаку, за розпорядженням “Укренерго” енергетики розпочали екстрені відключення світла по всій Україні. У тому числі й у столиці. Це необхідний крок для балансування енергосистеми та уникнення аварій на устаткуванні. Графіки стабілізаційних відключень поки не діють! У столиці без світла попередньо не менше половини клієнтів “, – повідомив мер Києва Віталій Кличко.

В “Укренерго” уточнили, що аварійні відключення застосовано з 16:00. При цьому у північних та центральних областях, де найскладніша ситуація, “вводяться в повному обсязі аварійні відключення всіх категорій споживачів“.

Advertisement

“Рашисти знову намагаються вимкнути світло в країні. У ході нової масштабної ракетної атаки пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури. Атака триває, ми не можемо поки що назвати повні масштаби пошкоджень, є “прильоти” в нашу інфраструктуру в усіх регіонах країни, але найскладніша ситуація в північних”. та центральних областях”, – йдеться в повідомленні.

В Україні запроваджено аварійні графіки відключень

Про ситуацію в столичному регіоні йдеться у повідомленні ДТЕК. “Відбуваються екстрені відключення світла. Графіки аварійних відключень, складені раніше, зараз не діють”, – йдеться в повідомленні.

Екстрені відключення світла ввели у Києві та області

“Маємо 2 прильоти по Хмельницькій ТГ. У частині міста Хмельницького відсутнє електропостачання. Зберігайте спокій та залишайтесь у укриттях!” – повідомив керівник Хемельницької ОВА Сергій Гамалій.

Аналогічна ситуація у Львові. “Частина міста без електроенергії. Більше інформації пізніше”, – повідомив мер Андрій Садовий, який раніше повідомив про вибухи у Львові.

Більше того, за його словами, мобільні оператори обмежили роботу частини сервісів. Як пояснив Садовий, це дозволить заощадити електроенергію для можливості здійснювати дзвінки.

Садовий про ситуацію у Львові

“Ворог завдав два удари по енергетичній інфраструктурі Житомира. Наші енергетики роблять все можливе, працює МНС… Поки що місто залишається без електроенергії повністю”, – розповів голова Житомирської ОВА Сергій Сухомлин.

Також голова Вінницької ОВА Сергій Борзов повідомив про влучення з критичної інфраструктури в області. “Є влучення в об’єкт критичної інфраструктури Вінницької області. Залишайтеся в укриттях!” – зазначив він.

Advertisement

Спочатку передбачалося, що в Україні 15 листопада будуть лише планові відключення електроенергії, до того ж не на повну добу та не у всіх областях.

Де дивитися графіки відключень світла

  • Київ та Київська область

Графік відключення світла у Києві по вулицях розміщено за посиланням. Щоб дізнатися про приблизний час, коли вдома не буде електрики, потрібно ввести адресу. Аналогічна послуга діє для мешканців Київської області за посиланням.

Окрім того, графік відключень світла для Києва можна інтегрувати у календар на смартфоні. OBOZREVATEL розповів, як це зробити.

  • Чернігівська область

В області діють два графіки відключень – для парних та непарних днів. 15 листопада працює розклад, визначений на парні дні:

  • відключення першої групи – з 1:00 до 3:00, з 5:00 до 9:00, з 13:00 до 17:00, з 21:00 до 1:00;
  • другої групи – з 3:00 до 5:00, з 9:00 до 13:00 та з 17:00 до 21:00.

Список адрес по групах розміщено на сайті обленерго за посиланням. Можливі відхилення від графіка до 30 хвилин через перепідключення електропостачання між групами.

  • Черкаська область

Графік відключень для Черкаської області можна переглянути за посиланням. Насамперед знадобиться обрати свій район.

  • Житомирська область

“Житоміробенерго” опублікувало графіки відключення на 15 листопада на сайті. Відповідність графіка реальним відключенням не гарантується через можливі аварії.

  • Сумська область

На Сумщині діють графіки для двох черг відключення, а для міста Суми – для чотирьох черг. Подивитися їх можна тут.

  • Харківська область

“Харківобленерго” опублікувало графік відключень одразу на тиждень – з 7 по 13 листопада. У ньому 12 черг. Відключення для кожної з них передбачено на 3 години щодня, в період з 7:00 до 22:00.

  • Полтавська область

Для погодинних та аварійних відключень в області діють різні графіки. Якщо 15 листопада збережуться виключно планові відключення, з їх графіком можна ознайомитись за посиланням.

  • Донецька область

Графіки відключень розміщені за посиланням. Щоб дізнатися про можливі вимкнення, потрібно ввести адресу.

“Обмеження споживання електроенергії є наслідком пошкодження енергооб’єктів російськими ракетами та дронами. Ремонтні бригади проводять відновлювальні роботи цілодобово, щоб українці мали світло”, – нагадали в “Укренерго”.

Advertisement

У зв’язку з цим “Укренерго” просить українців не припиняти свідомо ставитись до споживання електроенергії. Особливо це стосується годин ранкового та вечірнього пікового споживання. Економія допомагає не допускати перевантаження електромереж та швидше відновлювати пошкоджені енергооб’єкти.

Прокоментуйте:
Advertisement