Енергонезалежність в умовах війни та ‘золотого’ газу: Українці переходять на опалення дровами. Урядовці мобілізують лісгоспи

Експерти вважають, що Україні на опалювальний сезон 2022-23 років необхідно понад 7 мільйонів кубометрів дров.

Цього року попит на дрова зріс удвічі на тлі відмови України від російських енергоносіїв. Про це повідомив заступник міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Сергій Власенко на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 2 серпня.

Він зазначив, що за попередніми заявками населення та місцевої влади, до опалювального сезону лісгоспи Державного агентства лісових ресурсів мають заготовити 7,5 млн. кубів дров. Більшість замовлень – це замовлення населення.
“За 7 місяців лісівники вже реалізували понад 1,5 млн кубів дров. Щоб покрити потреби держави в дровах, лісгоспи вже сьогодні готові збільшувати обсяги заготівлі за рахунок невикористаного за попередні роки обсягу лісосіки та заходів щодо догляду за лісом”, – зазначив чиновник.

Заступник міністра також додав, що цього року процедура купівлі дров у лісівників буде спрощеною.

Бажаючі придбати сировину повинні звернутися до лісництва за місцем проживання, замовити потрібний обсяг дров та сплатити онлайн або через термінал у лісництві. Частина лісових господарств можуть організувати також доставку продукції.

“Ціни варіюються залежно від регіону – від 684 грн у Харківській області до 1205 грн за куб дров у Львівській області”, – резюмував Власенко.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Енергонезалежність в умовах війни та ‘золотого’ газу: Українці переходять на опалення дровами. Урядовці мобілізують лісгоспи