Федоров отримає нову посаду!
Такого повороту ніхто не очікував
Деталі:
Йому можуть запропонувати стати координатором розвитку військових технологій.
На Банковій розглядають можливість запропонувати колишньому міністру оборони Михайлу Федорову нову роль: стати miltech czar — координатором розвитку військових технологій.
Паралельно обговорюється можлива заміна Олександра Сирського на посаді Головнокомандувача Збройних сил України. Про це ZN.UA повідомили власні джерела у Вашингтоні.
За інформацією видання, партнери очікують, що Федоров погодиться на нову посаду.
Термін czar (від англ. цар) у США та інших західних країнах не є офіційною посадою.
Так називають високопосадовця, який отримує широкі повноваження для координації певного напряму роботи між різними державними структурами.
У цьому випадку, ймовірно, йдеться про координацію розвитку військових технологій, виробництва озброєння, безпілотних систем та взаємодії між державою, військовими й оборонною промисловістю.
Про те, що на Банковій тривають обговорення щодо можливої заміни Олександра Сирського на посаді головнокомандувача ЗСУ повідомляла і The Financial Times.
За даними журналістів, це станеться якщо президент знайде командувача, який забезпечить плавну передачу повноважень, зберігши міцну оборону вздовж 1200-кілометрової лінії фронту.
Тим часом в Україні третій день поспіль тривають акції протесту проти звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони.
Сьогодні ввечері і Федоров і Зеленський звернулися до мітингувальників. При цьому президент пообіцяв, що «рішення щодо армії будуть напрацьовані». Федоров так само наголосив на майбутніх змінах.