Фермери палять власні поля під Мелітополем і втікають: бояться катувань та крадіжки зерна

Окупанти в Мелітопольському районі (Запорізька область) катують фермерів, змушують їх оформляти російські паспорти та віддавати на продаж продукцію за цінами нижчими за собівартість. Частина аграріїв через тиск кидає землю та їде, при цьому спалюючи поля.

Про це розповіла представниця Асоціації фермерів та приватних землевласників Запорізької області Валерія Матвієнко “Новинам Приазов’я“. На її думку, якщо окупація затягнеться, фермерів, що виїхали, ставатиме більше.

“Є дві категорії сільгоспвиробників. Ті, хто поїхав, і їхні поля залишилися покинутими, і фермери, що залишилися. Багато хто з них пройшли тортури в підвалах… Для залишених власниками полів знаходяться псевдо нові господарі, які намагаються заїхати і скосити новий урожай. Знаю, що фермери перед тим, як виїхати, самі палять свої поля, щоб нікому воно не дісталося”, – розповіла Матвієнко.

За її словами, перекупники силоміць забирають товар або викуповують його за копійки. Фермери змушені продавати, бо напередодні нового врожаю потрібно звільняти місця для зберігання.

“Тому віддають ячмінь по 1500 грн за тонну, кукурудзу по 2500 грн за тонну, соняшник – 6500 грн за тонну. Це нижче за собівартість, але всі розуміють, що потрібно хоч якісь кошти отримати”, – підкреслила Матвієнко.

Відео дня:

За її словами, у разі тривалої окупації регіону з нього поїдуть і фермери, що залишилися. Більшість аграріїв на окупованих територіях залишалися заради врожаю озимини.

“Але ніхто не розуміє, як це буде продаватися. Насамперед, усі чекаємо на перемогу та звільнення, але якщо ці процеси будуть затягуватися, то ті фермери, з якими я спілкувалася, не планують висаджувати на наступний рік будь-які види продукції. Вони планують зібрати, продати за будь-яку ціну, якщо орки не заберуть його безкоштовно, розрахуватися з пайовиками та їхати”, – зазначила Матвієнко.

Як повідомляв OBOZREVATEL

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Фермери палять власні поля під Мелітополем і втікають: бояться катувань та крадіжки зерна