Філатов про найскладніший епізод війни: прапорці на картах рухалися із загрозливою швидкістю

Одним із найскладніших етапів війни Росії проти України був період, коли ворожа армія могла прорватися на різних флангах і “прапорці на карті рухалися із загрозливою швидкістю“. Дніпру загрожував прихід російських “визволителів” із різних сторін – через Донбас, Харківську, Запорізьку область або Кривий Ріг – але місто активно готувалося “зустрічати” противника.

Про це в інтерв’ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару розповів мер Дніпра Борис Філатов. Він підкреслив, що подвиги захисників Києва, Харкова, Маріуполя, Чернігова й інших населених пунктів дали регіону час на підготовку (щоб подивитись відео, доскрольте сторінку до кінця).

Ми не розуміли, де окупанти прорвуться: чи на Донбасі, чи вони підійдуть до нас із Харкова, чи вони підійдуть із боку Запоріжжя або Кривого Рогу. Коли йшла ця навала, і ти бачиш, що вони просуваються і просуваються, ти просто розумієш, що в тебе немає ліміту часу: потрібно терміново щось робити”, – сказав Філатов.

Він повідомив, що для оборони Дніпра було зроблено дуже багато. “Не видаючи військову таємницю, розповім: ми 24/7 готували зміцнення районів, копали, копали, будували, копали”, – зазначив міський голова.

Наразі дніпровська комунальна техніка (зокрема 38 екскаваторів) працює на різних напрямках фронту. Наприклад, в Донецькій області, куди її відправили після підготовки Дніпропетровщини.

“Звичайно, ми просто надаємо комунальну техніку, фінансування, людей, підрядників, але всім цим керують військові, тобто вони кажуть, де і як”, – пояснив мер.
Орест Сохар і Борис Філатов під час запису інтерв'ю

Публікацію американського видання New York Times, яка говорила про ризик швидкого наступу на Дніпро, Філатов назвав дивною. Коли панічна стаття розлетілася по ЗМІ, українське керівництво мало інші дані: що ЗС РФ не зможуть просунутися до Дніпра ні за день, ні за два, ні за тиждень.

“Я завжди говорив про це і повторю ще раз: вони (окупанти, – ред.) зупиняться там, де ми їх зупинимо“, – наголосив чиновник.

“Я ніби розумів ситуацію трохи (хоча я – не Генштаб, і я не володію всією повнотою інформації), але є ж горизонтальні зв’язки, тобто я щодня спілкуюся з військовими, з командирами. Я чудово розумів, що росіяни не приїдуть завтра сюди чи післязавтра, чи за тиждень. Тому для мене здавалося дуже дивним, було схоже навіть більше на якесь вкидання”, – прокоментував Філатов статтю.
Міський голова Дніпра Борис Філатов відповів, чи потрібно місцевим жителям евакуюватися

Водночас він зазначив: в умовах масованих обстрілів ракетами людям, які мають можливість (у тому числі й фінансову), “краще, звісно, пересидіти в більш тихому місці“. Тобто він не закликає, але рекомендує евакуюватися.

“Вийдеш на вулицю – таке відчуття, що війни немає, хоча кілька днів тому росіяни намагалися засандалити ракетами по мосту, а це хіба жарти? Там п’ять маршрутів громадського транспорту. А якби влучили?” – поставив риторичне запитання мер Дніпра.

Я не хочу в жодному разі розвивати панічні настрої, але в нас дуже багато керівників різних рівнів, які людей заряджають іноді, на мою думку, зайвим оптимізмом. Можна розповідати: “Так, усе добре, ось переможемо”, а можна наобіцяти такого, що за два тижні люди питатимуть, де перемога”, – підсумував він.

Повний текст інтерв’ю з Борисом Філатовим можна почитати на нашому сайті за посиланням.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN