Фінська митниця підготувала неприємний сюрприз для російських туристів

Фінська митниця почала відбирати у росіян дрони та засоби навігації, а магазини відмовляються продавати гостям із РФ санкційні товари. news.dialog.ua

Фінська митниця підготувала неприємний сюрприз для російських туристів: у громадян РФ, які виїжджають з республіки, вилучають на кордоні дрони, засоби навігації та іншу техніку, яка може сприяти посиленню військового потенціалу країни-агресора, інформує телеканал Yle.

У період з 22 по 26 липня фінські митники здійснили близько 2,5 тисячі перевірок щодо росіян, що повертаються додому, і приблизно в 100 випадках виявили спроби вивезти в РФ товари подвійного призначення. Крім того, у росіян вилучають на митниці предмети розкоші вартістю понад 300 євро.

Тим часом, у зовнішньополітичному відомстві Фінляндії повідомили, що магазини республіки зобов’язані не продавати санкційні товари, якщо покупець має намір вивозити їх на територію Росії. У МЗС уточнили: заборона стосується абсолютно всіх, а не лише російських громадян.

Однак на практиці магазинам часто складно визначити, де покупець збирається використовувати товар, що купується – у себе на батьківщині або планує вивезти його в РФ. У зв’язку з цим торгові точки приймають рішення у кожному окремому випадку індивідуально.

Такі мережі, як Gigantti та Power, вже перестали продавати росіянам комп’ютери, смартфони та іншу побутову техніку, якщо згодом громадяни РФ намагалися оформити документи на повернення ПДВ під час вивезення товару за межі Євросоюзу.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Фінська митниця підготувала неприємний сюрприз для російських туристів