Годину тому! Тупицький все – вже переховується. Втеча – Зеленський приголомшений. Облава почалась

Різне

Нардеп Галина Янченко нагадала, що Тупицького відсторонили від виконання обов’язків саме судді, тому процесуально він не може бути присутнім на судових засіданнях.

Відсторонення з посади голови Конституційного суду Олександра Тупицького, якого підозрюють у введенні в оману суду та підкупі свідка, єдиний вихід із ситуації, що склалася навколо КСУ.

Про це заявила заступниця голови комітету з питань антикорупційної політики, депутат від «Слуги народу» Галина Янченко, передає прес-служба партії.

«З точки зору моральності й справедливості – Тупицький сам би мав піти у відставку або звернутися до КСУ, щоб його відсторонили принаймні на час розслідування. Але ми бачимо людину, яка банально і жадібно тримається за своє крісло, тож іншого виходу з ситуації, напевне, немає», – сказала Янченко.

Вона нагадала, що Тупицького відсторонили від виконання обов’язків саме судді, тому процесуально він не може бути присутнім на судових засіданнях.

«Відсторонення на два місяці обумовлено існуючою юридичною процедурою. Але оскільки в основі цього відсторонення лежить висловлена йому прокуратурою підозра кримінального характеру, відсторонення може бути продовжено і на наступні два місяці. Аж до обов’язкового звільнення у зв’язку з очевидним конфліктом інтересів і неможливістю виконувати обов’язки судді особою, яку підозрюють у скоєнні злочинів», – пояснила нардеп.

Галина Янченко підкреслила, що Тупицький фактично переховується від слідства і не з’являється для вручення підозри.

Як писав “Апостроф” ще кілька тижнів тому, за його нформацією, правоохоронні органи, починаючи з листопада, активно готувалися до нового витка протистояння з Тупицьким та його оточенням. Вже 24 грудня стало відомо, що його викликають до Офісу генпрокурора для вручення підозри. Виявилося, що главу КСУ підозрюють в підкупі свідка.

“У 2018 році, обіймаючи посаду заступника Голови Конституційного Суду України, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, він вплинув на свідка в кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від дачі показань або дав завідомо неправдиві свідчення”, – пояснили в генпрокуратурі.

Втім, за підозрою Тупицький не з’явився, пославшись на вагомі сімейні обставини. У відповідь на це ГПУ відправила йому підозру поштою, а також звернулася до Зеленського з клопотанням про відсторонення голови КСУ з посади на два місяці.

Надій на мирний результат і так було мало, а після заяви суддів на них можна сміливо ставити хрест. Тепер дуже вірогідно, що вже після Нового року ми станемо свідками нового спалаху війни між КСУ та Банковою. Тим більше, що у Тупицького та його соратників є для цього досить дієві інструменти: наприклад, визнати нелегітимними закони про землю і мову, а також продовжити атаку на самого президента.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN