Годину тому! Ахметов все – Зеленський присів. Люди прорвались, просто на вулиці! Це вже не зупинити

Новини

Закарпатські нардепи-мажоритарники надають перевагу дописам в соцмережах, перед результативною законотворчою діяльністю яку вимагає їхній статус.

Ще тиждень тому у містах Закарпаття гриміли “тарифні майдани”. Просто на вулиці люди лютували через чергове підняття цін на енергоносії і перекривали дороги, штурмували філії “Закарпатгазу” та місцеві адміністарції з вимогою до депутатів донести їхнє невдоволення до центральної влади.

Закарпатські нардепи ніби почули людей. Кожен з них чи їхня політична сила, поквапились розмістити на своїх сторінках дописи про “погані тарифи” і “хороші рішення”. Хтось, навіть одраху напрацював і зареєстрував проект Постанови чи законопроект та, як годиться, похвалився цим у Фейсбуці.

“Багато політичних сил намагаються використати цю тему для того аби заробити собі політичних бонусів”, – писали політики і, вочевидь, дійсно знали про що говорять.

Проте ця активність у соцмережах навряд чи має щось спільне із справжнім процесом прийняттям дійсно важливих рішень, котрі формують політику держави. В тому числі й тарифну. Тут народні обранці воліють мовчати.

В свою чергу, екс-нардеп Ігор Мосейчук пише:

Сьогодні мої земляки-лубенчани розпочинають «Тарифну варту», в законний спосіб блокуватимуть трасу Київ-Харків з 11.00 по 18.00 в районі міста Лубни на Полтавщині.

Учасники акції в якій братимуть участь мешканці Лубен, Пирятина, Хорола, Миргорода, Оржиці, Гребінок вимагатимуть зниження тарифів на газ та його транспортування.

Вчорашня зустріч керівництва та громади Лубен з членами НКРЕКП жодних реальних результатів не дала і люди знову вийшли на протест, на трасу!

Однією з основних вимог лубенських протестів залишається позбавлення ПАТ «Лубнигаз» ліцензії та повернення з його користування у власність держави газорозподільні системи середнього та низького тиску на території громади.

В свою чергу, українцям стало відомо, що Потреби населення України в електроенергії повністю покриває Енергоатом, в газі – власний видобуток

З 2021 роки влада вирішила підвищити тарифи для населення і на газ, і на електроенергію, чим спровокувала масштабні протести по всій країні.

Ми проаналізували особливості формування цін на енергоносії і в який раз переконалися, що ніякого ринку у нас немає, а ціни формується вкрай непрозоро і з урахуванням інтересів олігархічних груп. Детальніше – в матеріалі Klymenko Time.

Як відомо, з 1 січня 2021 року Кабінет міністрів України скасував пільговий тариф на електроенергію для населення в розмірі 0,9 грн / кВт-годину при споживанні до 100 кВт-год. І тепер вартість електроенергії для населення, незалежно від обсягів споживання, становить 1,68 грн / кВт-година, що в першу чергу вдарило по найбільш незахищених верствах населення.

При цьому, «Енергоатом» в грудні 2020 р продавав «гарантувати покупцеві» електроенергію за вартістю 15 копійок за кВт-годину. До цього «ГарПок» закуповував її по 10 коп / кВт-год.

Кабмін зобов’язав «Енергоатом» продавати 40% своєї електроенергії гарантувати покупцеві по 15 коп / кВт-год. до 31 березня 2021 р і по цій же вартості вона перепродується постачальникам електрики для населення.

При цьому для мінімізації збитків «Енергоатому» його глава Петро Котин пропонував підвищити закупівельну ціну до 35 коп / кВт-год. А раніше «Енергоатом» озвучував собівартість виробленої ним електроенергії на рівні 54-57 коп / кВт-год.

Підсумковий тариф встановлює держава через Нацкомісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). І саме за рішенням регулятора при закупівельній вартості електроенергії у «Енергоатома» в 15 копійок українці отримують електроенергію в 11 разів дорожче.

Згідно зі звітом «Енергоатому» за 10 місяців 2020 року, на АЕС за цей період вироблено 63027,8 млн квт-год електроенергії, даних за підсумками всього року поки немає.

Як бачимо, «Енергоатом» з лишком покриває потреби населення в електроенергії, і вироблену ним електроенергію з розумною націнкою можна було б реалізувати фізособам – громадянам України.

А от згідно з даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, середня вартість імпортного газу для України в 2020 р склала 4654,68 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

За інформацією в ЗМІ, к 8 серпня запаси природного газу в газових сховищах України досягли рекордних 23 млрд кубометрів, що в 1,4-2,1 рази перевищує запаси на аналогічну дату в 2014-2019 рр. А з 26 березня по 8 серпня 2020 р запаси в сховищах виросли на 46,1%, або на 7,2 млрд кубометрів. До 31 жовтня в українські сховища закачали 28,339 млрд кубометрів газу.

Тобто, до опалювального сезону Україна закачала в сховища рекордну кількість газу за мінімальними цінами. Однак газ для населення реалізують відповідно до ринкової ціни на момент споживання. Простими словами, закачаний влітку в сховища дешевий газ українцям продають по зимовим цінами. І навіть хотіли підняти ціни до 6,99-10,8 грн за кубометр газу, в залежності від постачальника, що більш ніж в два рази вище середньої його вартості в 2020 р.

А значить, в Україні сформувалася схема з продажу українцям природного газу за значно завищеною вартістю, Що просувається на державному рівні.

Для порівняння: в 2020 р середня ціна за розподіл газу була не вище 1,2 грн / кубометр. І необхідність її підвищення регулятор пояснив недоотриманої прибутком облгазів в 2015-2019 рр., Коли компанії нібито постачали газ собі в збиток. Тобто, знову бачимо не формування ринкової ціни, а просто спосіб компенсувати скорочення прибутку за рахунок споживачів.

А от телеграм канал Резидент пише:

Обвал рейтингу влади через тарифний Майдан був зрозумілий всім, але в Офісі Президента вирішили зберегти хороші відносини з Ахметовим і залишити на посаді Прем’єр-міністра Шмигаль, який ініціював підняття цін на ЖКГ перед Новим роком. Дії всього Кабміну стали причиною ставлення українців до влади, яка дискредитувала себе в очах суспільства. Політичний локдаун і зростання тарифів знищили образ Президента як захисника інтересів простих українців, а корупційні скандали Великого будівництва не дозволили проекту Зеленського стати драйвером в суспільстві. Необхідно переглядати всю внутрішньополітичну систему, щоб зупинити тотальне розчарування українців. Мільярдні витрати на Велике будівництво закінчаться грандіозним скандалом через тотальну корупцію при ремонті доріг, що остаточно знищить рейтинг Зеленського.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий