Голова НСЖУ відреагував на блокування каналів Медведчука

Новини

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав “надзвичайною ситуацією й наступом на свободу слова” санкції проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne, ZIK, які заблокована на 5 років.

Джерело: допис Томіленка у Facebook

Пряма мова: “Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація.

Українські журналісти, медіаменеджери та власники ЗМІ мають право на свободу слова та на професію. І несуть за свою діяльність відповідальність. Але відповідальність в рамках Закону!

Позбавлення БЕЗ СУДУ багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію – це наступ на свободу слова.

Політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин.

Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова.

Національна спілка журналістів України інформуватиме про надзвичайну ситуацію Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, наших партнерів – Офіс ОБСЄ з питань свободи медіа”.

Що передувало: 

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.
  • Після ухвалення цього рішенння трансляцію каналів Медведчука один за одним припиняють сервіси на всіх платформах.
Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий