Connect with us

Новини

Грошей на високі пенсії для всіх українців немає: прокурорам виплачують по 21 тис., а суддям – 96 тисяч. Головне себе “ОСОБЛИВИХ” не образити!

Published

on

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи “особливих” пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн).

Розмір пенсії прокурорів опублікували ЗМІ із посиланням на Мінсоц. При цьому розмір пенсії суддів щокварталу показує Пенсійний фонд. Проблема полягає в тому, що прості українці та зазначені категорії виходять на заслужений відпочинок за різними правилами. obozrevatel.com

Щоправда, з огляду на невелику кількість суддів на заслуженому відпочинку та щодо невеликої кількості прокурорів – витрати на їх пенсії в масштабах Пенсійного фонду відносно не високі.

Загалом станом на квітень 2023-го пенсії одержують 10 млн 697 тис. українців. За рік кількість пенсіонерів скоротилася на 96 тис. Середня пенсія по країні становить 5,2 тис. грн. Проте більша частина пенсіонерів (3,1 млн) отримує виплати у розмірі до 3 тис. грн. Від 3 тис. до 4 тис. грн отримують 2,2 млн українців на заслуженому відпочинку.

Advertisement

Середня пенсія за інвалідністю становила 4,2 тис. грн, а пенсія за вислугою років (нею можуть скористатися пільгові категорії, наприклад, шахтарі) станом на 1 квітня 2023 року склала 9,1 тис. грн.

Близько 2,7 млн пенсіонерів продовжують працювати на заслуженому відпочинку. Їхня середня пенсія становить 5,4 тис. грн. Соціальна пенсія (її одержують ті, хто не має достатньо стажу) – 2,4 тис. грн.

Прокоментуйте:
Advertisement