Connect with us

Новини

Гроші на руки ніхто не дасть: підписано закон про компенсацію за зруйноване житло, на що розраховувати

Президент України підписав закон №7198 про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Компенсації надаватимуть виключно за майно пошкоджене чи зруйноване з 24 лютого 2022 року.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив , що закон не поширюватиметься на об’єкти, які на дату введення військового стану були на тимчасово окупованій території.

Advertisement

Закон діятиме протягом трьох років після припинення або скасування військового стану на території, де такий об’єкт перебуває чи знаходився.

житловий будинок, обстріл, війна, Харків

“Компенсацію пропонують надавати виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, в яких зведено опорні та зовнішні конструкції. Право на компенсацію отримають фізичні особи – громадяни України, які є власниками”, – каже нардеп.

компенсація за житло, гроші за житло

Компенсацію не виплачуватимуть особам, які мають санкційні списки, особам із судимістю за скоєння злочинів проти основ національної безпеки та їх спадкоємцям.

Отримати компенсацію у грошовій формі за зруйноване житло буде неможливо – повідомляється лише про відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів.

Advertisement

“Власники знищених квартир та інших житлових приміщень отримають житловий сертифікат – документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, яке буде збудовано у майбутньому) в обсязі певної грошової суми”, – розповів Желєзняк.

Власники зруйнованих будинків зможуть обрати – отримання житлового сертифіката на купівлю квартири чи будинку, або грошову компенсацію, яку перераховуватимуть на рахунок із спеціальним режимом використання.

Прокоментуйте:
Advertisement