Connect with us

Новини

Грузія дала російській авіакомпанії дозвіл на польоти попри загрозу санкцій

Published

on

Перша російська авіакомпанія все ж отримала дозвіл на виконання прямих рейсів до Грузії. Таке рішення ставить Грузію за загрозу європейських санкцій.

Йдеться про авіакомпанію “Азимут”. Польоти планують розпочати вже з 17 травня, повідомляють російські ЗМІ. Таким чином, “Азимут” стала першою російською авіакомпанією, яка була допущена до польотів до Грузії з 2019 року, коли польоти були зупинені за рішенням Кремля.

Обговорювати відновлення авіасполучення з РФ влада Грузії почала ще взимку 2022-23 рр. Тоді в Європейському Союзі пригрозили, що Тбілісі ризикує потрапити під санкції, якщо ухвалить пропозицію РФ про відновлення польотів.

Проте вже 10 травня російський диктатор Володимир Путін підписав 10 травня указ, який передбачає відновлення прямого авіасполучення з Грузією. Той самий указ, до речі, скасовує візовий режим для громадян Грузії.

Advertisement

Рішення грузинської влади ухвалити пропозицію Кремля викликало обурення опозиції. 10 травня опозиційні активісти збиралися біля будівлі МЗС Грузії з вимогою не відновлювати прямі рейси з Грузії до Росії та назад.

Проте це не змусило грузинський уряд передумати. Щодо загрози санкцій, міністерка економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія нібито не збирається співпрацювати з підсанкційними російськими авіакомпаніями.

“У Грузії не оперує жодна авіакомпанія або повітряне судно, проти яких введено санкції. Що стосується авіаліній та суден, на які не накладено санкції, то вони матимуть можливість здійснювати пряме повітряне сполучення в напрямку Грузії”, – сказала Кврівішвілі.

Проте наразі польоти до ЄС заборонені для всіх російських авіаперевізників, навіть тих, що не підпали під секторальні санкції. Т.к. Грузія формально заявляє про європейський курс, дозвіл на польоти для росіян може стати проблемою для Тбілісі.

Advertisement

“Азимут” – російська регіональна авіакомпанія, що базується в Ростові-на-Дону і Краснодарі. Фактичними власниками авіакомпанії є Віталій Ванцев, Павло Удод та Павло Єкжанов.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у МЗС України раніше заявили: Кремль затягує Грузію в угоду з дияволом. Адже рішення Володимира Путіна скасувати російські візи для грузинських громадян та відновити авіасполучення дається в обмін на уповільнення євроінтеграції Грузії та її відмову від запровадження санкцій проти РФ.

Прокоментуйте:
Advertisement