Connect with us

Новини

Грузини повстали через рішення Росії скасувати для них візи, а президентка заявила про “прикриття поразки в Бахмуті”

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вимагає розглянути російське рішення на раді безпеки.

Росія пропонує Грузії укласти угоду з дияволом – так в українському МЗС прокоментували рішення Путіна скасувати візи для грузинських громадян і відновити авіасполучення. Це, твердять в нашому дипломатичному відомстві – виглядає компенсацією за відмову чинної грузинської влади накласти санкції на Росію. Водночас, як спікер парламенту й уряд російське нововведення привітали, грузини – починають збиратися на вулиці, аби запобігти подальшому зближенню Тбілісі з Москвою, йдеться в ТСН.

Зібравшись під Міністерством закордонних справ, мітингувальники у Тбілісі вимагають запровадити візовий режим проти Росії. Кремль напередодні оголосив про скасування віз для грузинів і скасування обмеження на польоти до Грузії. Грузинського Міністра закордонних справ ця новина застала в Берліні і нічого поганого в ній він не побачив. “Якщо подивитися на це рішення з гуманітарного боку, будь-який відповідальний уряд має його вітати. Це спрощує життя наших громадян і дає їм можливість вільно спілкуватися та подорожувати”, – зявляє Ілія Дарчіашвілі.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вимагає розглянути російське рішення на раді безпеки, а в зверненні до грузинів не добирає дипломатичних слів. “Яка мета цієї провокації? По-перше, це може прикривати їхню поразку в Бахмуті. Я не знаю, як це описати, але це може прикрити їх там, де вони не здатні продемонструвати силу. Чи може це відповідь на новий одинадцятий пакет санкцій від Євросоюзу. Найголовніше, що ця провокація спрямована проти нашого суспільства”, – каже вона.

Advertisement

Казус політичного становища в Грузії полягає в тому, що проєвропейська президентка і проросійськи налаштована правляча партія “Грузинська мрія” перебувають по різні боки барикад. До наступних парламентських виборів – ще півтора роки. “Грузинам потрібна євроінтеграція, а не інтеграція з Росією. А уряд намагається пов’язати нашу економіку, нашу політичну систему з російською. Але ми знаємо, що з Росією зараз підтримують дружні стосунки лише авторитарні режими”, – каже член об’єднаного опозиційного руху Іраклій Павленішвілі.

Нещодавні протести в Тбілісі продемонстрували, що від Росії та гостей звідти грузини помітно втомилися. “Рішення Путіна про скасування віз – це нагорода нашому уряду за політику, що той просуває останні два роки. Але як на мене, Грузія має дивитися в бік Європи, а не в бік Росії”, – кажуть протестувальники.

Європейський союз закликав Грузію, яка прагне вступити до ЄС, дотримуватися санкцій проти російських авіаперевізників. Речник Єврокомісія Петер Стано зазначив, що пускати російські літаки до країни не варто навіть з міркувань безпеки, адже через обмежувальні заходи 95 відсотків російського авіапарку неможливо відремонтувати відповідно до міжнародних стандартів. Американський Держдеп попередив, якщо прямі рейси між Росією та Грузією відновлять, компанії в грузинських аеропортах ризикують самі підпасти під санкції за експлуатацію літаків.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement