Ha фoнi тoro щo зapaз вiдбyвaєmьcя мaйжe нixтo нe noмimuв цiєї нoвuнu. A цe вeлuчeзнa nepeмorа Уkpaїнu

Учасники Конференції з питань відновлення України у Лугано (Швейцарія) ухвалили підсумкову декларацію. Український проєкт Плану відновлення та розвитку був визнаний основним рамковим документом, який задає напрямок процесу відновлення. Також усі учасники конференції підтримали створення координаційної платформи відновлення України.

Про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України. Загалом у декларації глави держав та урядів, міністри та інші представники союзників України (список країн – наприкінці новини) зобов’язалися підтримувати країну на її шляху до відновлення.

Також декларація містить ключові засади, що визначають критерії та методи роботи над повоєнним відновленням України. Їх пояснив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс, який презентував документ:

Партнерство. Україна запустить процес відновлення та реалізуватиме його разом із міжнародними партнерами. Прогрес та фінансові потоки регулярно контролюватимуться

Спрямованість на реформи. “Відновлення, стійкість та продовження, поглиблення, розширення реформ взаємопов’язані”, – пояснив Кассіс.

Прозорість, підзвітність, верховенство права. “Процес, що забезпечує незалежну судову систему та боротьбу з корупцією, повинен включати підзвітність”, – зазначив президент Швейцарії

Демократична участь. Це означає, що процес відновлення не буде централізованим. Він буде ґрунтуватися на демократичній участі, а також на місцевих спільнотах та місцевих рішеннях.

Залучення багатьох стейкхолдерів. За словами Кассіса, процес відновлення України має сприяти участі національних та міжнародних учасників із бізнесу, громадянського суспільства, наукових кіл та місцевих громад.

Гендерна рівність та інклюзивність. “Меншини не повинні бути виключені, процес має включати всіх”, – підкреслив Кассіс.

Стійкий розвиток. Як зазначив Кассіс, відновлення та реформи не будуть обмежені інфраструктурою та інституціями, вони також охоплюватимуть соціальні, економічні, природоохоронні аспекти відповідно до концепції відновлення за принципом “краще, ніж було”.

Як раніше пояснював прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на відновлення України знадобиться $750 млрд. План відновлення України поділено на 3 ключових етапи:

відновлення “тут і зараз” того, що критично для життя людей. “Ця робота вже йде, ми її зараз фінансуємо коштами з бюджету України”, – каже прем’єр.

Відео дня:

швидке відновлення. “Кількість зруйнованих об’єктів навіть базової інфраструктури – величезна. Відразу після завершення бойових дій та перемоги України потрібно буде реалізувати тисячі проєктів відновлення”, – пояснив прем’єр.

довгострокова трансформація. Вона стосується всіх сфер, починаючи з освіти, медицини та завершуючи зеленим переходом та новим ВПК.

До того ж платформа відновлення України складатиметься з кількох рівнів.

1. Найвищий рівень, де будуть представлені лідери держав. Вони визначатимуть стратегічні напрями роботи.

2. Спільна координаційна група. Вона складатиметься з керівників виконавчої влади різних країн, а також осіб, які ухвалюють рішення від імені того чи іншого бізнесу.

3. Тематичні групи з галузевих напрямів.

Підсумковий документ підписали представники таких держав та організацій:

Країни: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Корея, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія.

Організації: Рада Європи, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейська комісія, Європейський інвестиційний банк, Організація економічного співробітництва та розвитку.

Джерело

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Ha фoнi тoro щo зapaз вiдбyвaєmьcя мaйжe нixтo нe noмimuв цiєї нoвuнu. A цe вeлuчeзнa nepeмorа Уkpaїнu