Connect with us

Новини

Хто з чоловіків може виїхати за кордон України в липні: повний перелік категорій

Published

on

Оскільки в Україні військовий стан діятиме щонайменше до 18 серпня 2023 року, виїзд чоловіків за кордон віком від 18 до 60 років буде заборонений. Проте існують окремі категорії, на які це правило не поширюється.

OBOZREVATEL вирішив нагадати, хто з чоловіків зможе залишати територію країни в новому місяці – з 1 липня 2023 року. Зазначимо, що раніше в списку були студенти іноземних вищих навчальних закладів, але вказаний виняток більше не актуальний.

Крім того, навіть за наявності законної підстави для виїзду людину можуть не пропустити, якщо не буде пред’явлено всі необхідні документи, що підтверджують цей статус.

Зняті з обліку за станом здоров’я

Advertisement

Перетнути кордон на виїзд можуть чоловіки, зняті з військового обліку за станом здоров’я. Підставою для цього буде оформлена інвалідність чи рішення медичної комісії щодо непридатності до військової служби.

Однак обмежено придатні громадяни виїхати з України під час військового стану все ще не можуть.

Тимчасово непридатні до військової служби

На підставі довідки про інвалідність або висновку військово-лікарської комісії можна отримати статус тимчасової непридатності до служби на строк до шести місяців. Таким громадянам виїзд за межі України дозволено.

Advertisement

Із трьома та більше дітьми

Чоловіки, які піклуються про трьох і більше дітей віком до 18 років, теж можуть виїжджати за кордон. Не має значення, діти від одного шлюбу чи різних. Вирішальним фактором буде не просто наявність дітей, а те, що чоловік їх повноцінно утримує й може надати документи (або нотаріально завірені копії), що підтверджують це:

– свідоцтва про народження всіх дітей;

– свідоцтво про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;

Advertisement

– рішення органу опіки чи посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Батьки-одинаки

Чоловіки, які самостійно виховують дитину до 18 років, мають право виїхати за кордон. Документи, які потрібно зібрати в цьому випадку:

– свідоцтво про народження дитини;

Advertisement

– свідоцтво про смерть матері (або оголошення її померлою); рішення суду про позбавлення матері батьківських прав; документ про визнання матері зниклої безвісти.

Особи з інвалідністю

Громадяни України, які мають підтверджену й задокументовану І–ІІІ групи інвалідності, можуть перетинати кордон за наявності таких документів:

– довідка за формою №157-1/о;

Advertisement

– посвідчення, яке підтверджує статус інваліда;

– пенсійне посвідчення або документ, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

Супровід

Чоловіки можуть виїхати за межі України, якщо вони супроводжують особу з інвалідністю І або ІІ групи або якщо вони їдуть доглядати хворих батьків, дружину, дітей. Також це стосується супроводу дітей із тяжкими перинатальними ураженнями й іншими захворюваннями.

Advertisement

Перетнути кордон дозволять у супроводі хворого або особи з інвалідністю.

Наявність постійного місця проживання за кордоном

Виїхати за кордон можуть українці, які постійно проживають в іншій країні та мають відповідні позначки в паспорті.

Військові

Advertisement

Військовослужбовці мають право перетинати кордон, але лише у кількох випадках:

– Якщо військовий поранений і потребує лікування чи реабілітації за кордоном. Для цього потрібен відповідний напрямок на лікування за кордон і лист від МОЗ про те, що іноземна установа охорони здоров’я приймає українця.

– Якщо військовий їде на спеціалізоване навчання.

Водії та волонтери

Advertisement

Дозвіл надається водіям компаній, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів. Інформація про них обов’язково має бути внесена до інформаційної системи Укртрансбезпеки.

Також виїжджати за кордон можуть водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі, гуманітарну допомогу.

Працівники залізниці та моряки

Працівникам залізничного транспорту, а також морякам, які працюють на міжнародних рейсах, дозволено залишати територію України.

Advertisement

Перетинати кордон можуть моряки, які працюють на морських судах, судах внутрішнього плавання або займаються підготовкою на судах. Необхідні документи:

– трудовий договір;

– лист судновласника чи оператора про намір укласти контракт.

Спортсмени, діячі культури

Advertisement

Дозволено залишати Україну спортсменам, тренерам, спеціалістам з підготовки до участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах. Для виїзду потрібно отримати рішення Мінспорту щодо включення до складу учасників змагання тощо.

Діячі культури можуть відвідувати інші країни для благодійного збору коштів чи представлення України на міжнародній арені. Артисти для цього зобов’язані запросити виїзд й отримати запрошення від організатора заходу. На підставі цих документів Мінкульт видає дозвіл перетнути кордон.

Прокоментуйте:
Advertisement