Connect with us

Новини

“Іноді відстань між нами сягає 30-50 метрів. Чути, як поранені росіяни кличуть на допомогу”: Український воїн розповів про бої у Бахмуті

Published

on

У Бахмуті цілий “вінегрет” з окупантів: є досвідчені оператори дронів, а є “вагнерівці”. Але українська артилерія працює по них однаково.Про це головний сержант роти 130 батальйону ТРО, підрозділ “Шведи”, Дмитро Беляк (Білий) розповів “Українському свідку”, передають Патріоти України.

До повномасштабного вторгнення чоловік працював у корпоративному бізнесі. За словами Білого, оперативна ситуація у місті змінюється за лічені секунди.

“Це стосується як лінії контакту, так і місцевості, – каже військовий. – Пауза у 38 секунд, я рахував, і росіяни знов починають штурм. Ці штурми доволі класичні: йде група 6-10 осіб, намагається зайняти коридор для пересування від своїх основних позицій. Росіяни просуваються як спрут: вулиця-перехрестя-будинок.

Те, що Бахмут зруйновано вщент, вже ні для кого не секрет. Війська РФ рівняють місто із землею, аби ЗСУ не могли закріплюватись в будинках. Для цього росіяни використовують будь-яку зброю, від великих калібрів до фосфорних снарядів. Білий не раз бачив та відчував, як руйнуються житлові будинки. “Так можна отримати нову фобію, коли на тебе складається цілий під’їзд: тонни, десятки тонн цегли, плит та меблів зі зруйнованих квартир. Я таке переживав неодноразово”, – розповідає чоловік.

Advertisement

Білий також поділився із журналістами досвідом боїв у місті. “Іноді буває так, що відстань між нами та ворогом сягає 30-50 метрів. Ти не тільки бачиш противника, а й чуєш його – наприклад, як поранені росіяни кличуть на допомогу”.

Противник ЗСУ у Бахмуті – це, за словами Білого, вінегрет. “Є, наприклад, дуже досвідчені оператори дронів, справжні професіонали, – розповідає військовий. – А іноді наступають “Вагнера”, вдягнені у прості куртки. Але коли по них працює наша артилерія, то різниці немає ніякої, всі дохнуть однаково”.

Цікавою є психологія бою, про яку Білий розповідає новобранцям. Вона зав’язана на математиці: чоловік вчить рекрутів слухати кількість пострілів та вираховувати момент, коли противник буде замінювати ріжок з патронами.

Долати страх на війні військовому допомагає досвід у парашутному спорті. “Хімія страху всюди однакова. Мені допомагають два питання: мені страшно і я це роблю чи мені страшно і я цього не роблю?”

Advertisement

Чоловік розповів про своє бачення того, як українцям уникнути реваншу з боку переможеної та приниженої росії. “Вони мають отримати травму на рівні ДНК: коли вони чують слово “українець”, їх має скручувати, наче шахового коня. Вони мають робити все, аби їхні діти ніколи більше не йшли війною на Україну”.

Прокоментуйте:
Advertisement