Інвестори стурбовані через особливий початок розгляду справи в КСУ щодо “зелених” тарифів – Євтушенко

Інвестори стурбовані через особливий початок розгляду справи в КСУ щодо "зелених" тарифів – Євтушенко Новини

Інвестори, які вклали кошти у розвиток зеленої енергетики України, стурбовані початком процесу закритого розгляду справи в Конституційному суді України щодо нібито незаконності «зелених» тарифів, оскільки суд не підтвердив залучення надісланих з боку інвесторів висновків для більш всебічного розгляду справи.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив керуючий партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко.

«Галузь готувалася до цієї дискусії, працювали наші юристи, працювало багато експертних установ і організацій. Ми підготували серйозні експертні висновки. І нам незрозуміло, чому їх не долучили до розгляду справи і чому саме засідання перенесли в закритий режим. Мені не хочеться давати поспішних висновків, але це точно насторожуючі сигнали», – сказав Євтушенко.

За його словами, у випадку визнання зелених тарифів неконституційними інвесторам загрожує банкрутство, а Україні репутаційне банкрутство.

«Недоторканність прав власності інвесторів і стабільності правил гри – це фундаментальні базові поняття. Аналог може статися з будь-якою іншою галуззю. Нам що, для того, щоб інвестувати в Україну, необхідно завжди запитувати точку зору прокуратури, податкової, Конституційного суду? Так можна оскаржити правила гри в будь-якій галузі. Тому це буде небезпечним прецедентом і, я думаю, наслідки будуть дуже і дуже довготривалими», – додав Євтушенко.

Він зазначив, що через кризу в галузі багато інвесторів готуються до судів, арбітражів.

«В принципі, вони ставлять хрест на Україні як на країні, яка здатна цивілізовано приймати інвестиції, гарантувати довгострокову стабільність. Багато іноземців збираються залишати наш ринок», – сказав Євтушенко.

Нагадаємо, КСУ 17 грудня ухвалив рішення про розгляд справи зелених тарифів у закритому режимі. На думку керуючого партнера юридичної компанії Arzinger, адвоката Тімура Бондарєва, суд не залучив повноцінно сторони до справи та не звернув належної уваги до позиції інвесторів, яка завчасно була надана суду.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN