Історик: Чому у нас рівень і якість життя не такі, як в Чехії? Дозвольте пояснити доволі тривіальну річ

Новини

Павло Бондаренко

Чому у нас рівень і якість життя не такі, як в Чехії? Чому українці рвуться на роботу до Чехії, а не навпаки?
Дозвольте пояснити доволі тривіальну річ.

29 грудня 1989 року федеральні збори Чехословаччини (сформовані ще за комуністичної доби!) ОДНОГОЛОСНО обрали письменника та дисидента Вацлава Гавела президентом країни. Результатом його роботи стало мирне “розлучення” Чехії і Словаччини та їхня інтеграція до Євросоюзу і НАТО.

Через 1 рік і 11 місяців, 1 грудня 1991 року “мудрий український народ” обрав президентом депутата від Комуністичної партії України, голову Верховної ради України (сформованої за радянської доби), колишнього секретаря ЦК КПУ, члена Політбюро ЦК КПУ Кравчука Леоніда Макаровича. Цікаво, що за дисидента і письменника В`ячеслава Чорновола тоді проголосувало 23,27% – нічого в країні з того часу практично не змінилося у плані відсотка мислячих людей.

Ще цікавіше, що разом з комуністами навіть частина націоналістів та українських патріотів голосувала за Кравчука. Бо воно, бачте, було “батьком української незалежності” – так з телевізора “мудрим українцям” розповіли комуністи. Бо Кравчук, бачте, сам-один, мов той Ілько Муромець вороженьків здолав і незалежність виборов.
У 1993 році комуністичну партію Чехословаччини було визнано злочинною організацією. В Україні КПУ було розпущено лише 16 грудня 2015 року, за часів президенства Петра Порошенка. До цього українські комуністи багато років були на підтанцівках у олігархату та Кремля, всіляко відвертаючи Україну з цивілізованого шляху.
До речі, комуніст Кравчук присягав на Конституції комуністичної України, хоча на фото добре видно, як поряд сиротливо лежить Пересопницьке Євангеліє.

P.S.

Народ, який не знає, або забув власне минуле, не має майбутнього. Це так Платон сказав. Саме тому імператриця Катерина ІІ наказувала своїм генерал-губернаторам у захоплених литвинських (білоруських) та українських землях: “Надобно лишить их исторической памяти ненужной…”
І позбавляли.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN