Італія, Угорщина та Кіпр виступають за перемир’я між Україною та РФ – Reuters

Італія, Угорщина та Кіпр виступають за припинення вогню та відновлення мирних переговорів між Україною та Росією. Проте інші країни-члени ЄС займають жорсткішу позицію у питаннях російської агресії.

Про це пише Reuters, посилаючись на проєкт спільної заяви лідерів ЄС, яка має бути оприлюднена на саміті 30-31 травня. Повідомляється, що у проєкті Євросоюз описує “непохитну підтримку у своєму прагненні допомогти Україні здійснити її невід’ємне право на самооборону від російської агресії”.

Про мирні переговори там не йдеться. Проте, за словами джерел, які були присутні на засіданні, посол Італії запропонував внести зміни до тексту – акцентувати на необхідності мирних переговорів та встановленні негайного припинення вогню як одній із пріоритетних цілей ЄС.

Пропозицію представника Італії підтримали Угорщина та Кіпр. Ці країни найбільш критично налаштовані щодо нового пакету санкцій ЄС проти РФ, заблокованого через внутрішні розбіжності. Угорщина виступає проти нафтового ембарго, а Кіпр не підтримує заборону продажу нерухомості громадянам Росії.

Відео дня:

Дипломати також розповіли, що Польща, Латвія, Литва та Естонія активніше за інших членів Євросоюзу закликають до жорсткішої політики щодо країни-агресора. А представник Латвії виступив за ще конкретніші формулювання та збільшення військової допомоги для України.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Італія, Угорщина та Кіпр виступають за перемир’я між Україною та РФ – Reuters