Connect with us

Новини

Ізраїль викликав посла РФ через слова Лаврова про євреїв і Зеленського. Усі деталі скандалу

МЗС Ізраїлю викликало “на килим” російського посла Анатолія Вікторова після неприпустимого висловлювання міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про євреїв та президента України Володимира Зеленського. Кремлівський чиновник фактично звинуватив у антисемітизмі самих євреїв, що в Ізраїлі назвали “найнижчим рівнем расизму”.

“Ізраїль викликав посла Росії для роз’яснювальної бесіди після обурливих висловлювань міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова”, – повідомили у пресслужбі відомства. Глава ізраїльського МЗС Яір Лапід додав у Twitter, що слова Лаврова “непростимі”. Повідомляє news.obozrevatel.com

Скандал спалахнув після інтерв’ю кремлівського міністра італійському телеканалу 1 травня. Журналіст запитав, як звинувачення в нацизмі на адресу України в’яжуться з тим, що Зеленський – єврей.

“Він висуває аргумент: яка в них може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але в Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти зазвичай євреї. В сім’ї не без виродку, як у нас кажуть”, – відповів глава зовнішньополітичного відомства Росії.

Advertisement

Ізраїльське міністерство закордонних справ та його керівник Лапід відреагували на такі слова.

“Висловлювання Лаврова не тільки непростимі та обурливі – вони також є жахливою історичною помилкою. Євреї не вбивали себе під час Голокосту. Звинувачення самих євреїв в антисемітизмі – це найнижчий рівень расизму щодо євреїв”, – вказав ізраїльський міністр.

У Кремлі за такі заяви не перепрошували й додатково їх не коментували.

Пост Яіра Лапіда

Зі свого боку, як пише Reuters, прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет заявив: “Подібна брехня спрямована на те, щоб звинуватити самих євреїв у найжахливіших злочинах в історії, які були скоєні проти них”.

“Використання Голокосту єврейського народу в політичних цілях має бути негайно припинено”, – додав він.

Advertisement

Київ також засудив слова Лаврова, заявивши, що його “мерзенні висловлювання” були образливі для Зеленського, Ізраїлю, України та євреїв.

“У ширшому сенсі вони демонструють, що сьогоднішня Росія сповнена ненависті до інших народів”, – написав у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Прокоментуйте:
Advertisement