“Камни с неба”: В окупованому Криму пересох водоспад “Срібні струмені” (фото, відео)

Новини
Раніше кримські гіди завжди привертали увагу відпочивальників екскурсіями на цей водоспад.

У тимчасово окупованому Росією Криму практично зник популярний серед туристів водоспад Срібні струмені. Фото його нинішнього вигляду оприлюднили на сторінці блогу RoksolanaToday&КримUA у Twitter. На кадрах видно, що від раніше повноводого рекреаційного об’єкту залишилися лише кілька струменів, замерзлих в бурульки, передають Патріоти України.”Водоспад Срібні струмені. Дивні залишки”, – підписали світлини їх автори. Причина такого зникнення унікальних місць на Кримському півострові – водний колапс, який почався під час російської окупації.

Відзначимо, що раніше кримські гіди завжди привертали увагу відпочивальників екскурсіями на цей водоспад. Похід до нього називали другою частиною походу у Великий каньйон Криму. Крім того, людям пропонували покупатися в природних ваннах, які утворилися біля нього.

“П`ятиметровий водоспад Срібні струмені ефектний після дощу. Влітку він нагадує фіранку з нанизаних на нитки скелець, за них можна сховатися. Усі кримські водоспади шумлять, а цей – співає. Але бувають дні й улітку, коли водоспад повноводний, як після дощу”, – писали раніше в оголошеннях екскурсоводи.

Водопад Срібні струмені розташований у 4,5 км на південь від села Соколиного, в ущелині, утвореній річкою Сари-Узень. Друга назва водоспаду – Чаїн-Су або Сари-Су. Назва Сари (в перекладі з кримськотатарської – жовта) отримана за жовтим кольором туфових відкладень, що виносяться водою з надр гір.

 

 

 

 

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN