Кандидат історичних наук розповіла, звідки пішло гасло “Слава Україні!”

“Слава Україні!” – гасло, яке цього тижня розлетілося усіма соцмережами після розстрілу українського військовополоненого російськими окупантами. Насправді цей слоган має давню історію, зазначають Патріоти України.

Його використовували ще понад 100 років тому. Спершу – борці за незалежність України, потім – патріотично налаштовані громадяни вже у вільній Україні, нині – це головне гасло українців. Про це в ефірі 1+1 розповіла кандидатка історичних наук Аліна Понипаляк.

За її словами, це гасло набуло широкого вжитку на початку 20 століття. Гасло “Слава Україні – Героям слава!” пов’язане з боротьбою за нашу державність.

“Найвідоміший факт, коли вперше було вжито це гасло, – це в березні 1919 року у Львові. Тоді студенти й інші українці, які виступали проти польського уряду, активно використовували ці слова”, – каже Поняпаляк.

А далі, продовжила вона, це гасло стало загальноприйнятим в УНР, протягом всього 20 століття – як революційне гасло. Згодом – для прославлення нашої країни та державності.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN