Кілька дачних хитрощів — як виростити солодкий буряк

Буряк — це один з найбільш затребуваних овочів, який можна зустріти на більшості дільниць.

Буряк росте практично в будь-яких умовах, він не вимагає особливого догляду, а використовується для приготування багатьох страв, інформує Ukr.Media.

Висіваючи насіння на грядку, кожен дачник хоче отримати солодкі плоди. Але, бувають ситуації, коли буряк виростає грубим, твердим і зовсім несмачним.

Тому варто дізнатися про декілька хитрощів, які допоможуть виростити солодкий буряк на ділянці.

Що може стати причиною відсутності смаку

Залежно від сорту, в буряках може міститися від 4 % до 11 % цукру. Існує кілька факторів, які заважають бурякам:

 • неякісне насіння. Переплутати насіння буряків досить просто, тому навіть великі магазини часто продають явну невідповідність. Правильний варіант — збирати насіння самостійно;
 • невідповідна кислотність ґрунту. Тут нічого виправити не вийде, адже змінити кислотність ґрунту на своїй ділянці — це справжній головний біль;
 • ґрунт занадто жорсткий. Щоб виправити, необхідно регулярно виконувати розпушування і мульчування;
 • недолік вологості. Буряк — це невибагливий овоч. Але хіба буряк може нормально розвиватися, якщо він не живиться вологою? Важливо зрідка перевіряти стан ґрунту і виконувати полив. Особливу увагу варто приділяти періодам посухи;
 • несвоєчасний збір врожаю. Така причина є поширеною. Якщо вчасно не зібрати буряки, вони втратять більшу частину цукру.

Не варто вносити гній

Головна причина, чому буряк втрачає свій смак — це використання гною як добрива. Звичайно, більш універсальне добриво зараз складно уявити, але хіба тут все так просто?

Гній при розкладанні починає виділяти азот, він значно посилює зростання гички, забираючи вітаміни у коренеплоду. Зрештою буряк отримує гіркуватий смак, а надлишок азоту робить його блідим.

Як виконувати полив

Виконати полив буряків не становить труднощів. Навіть сильні посухи буряк переносить цілком спокійно. Причина в коренях, які здатні витягати вологу з глибини. Однак, якщо ґрунт сильно пересох, про поливи забувати не варто. Полив можна виконувати будь-яким зручним способом.

Відразу після поливу досвідчені дачники рекомендують виконати розпушування міжряддя. Завдяки цьому вдасться затримати вологу в ґрунті і коренеплоди будуть нормально розвиватися.

Якщо є бажання можна виконати мульчування, для таких цілей підійде:

 • трава;
 • сіно;
 • солома;
 • тирса упереміш з травою.

Які підживлення виконувати для збільшення цукристості

У червні буряк починає активно рости на ділянці, саме в цей період варто вносити добрива. Ідеальним вважається розчин кропиви. Через 2-4 тижні можна вносити розчин із золи і кухонної солі. Багато здивуються, але звичайна сіль збільшує вміст цукру в коренеплоді. Щоб приготувати розчин, достатньо взяти:

 • 2 склянки деревної золи (її попередньо потрібно просіяти).
 • Одну столову ложку солі.
 • Додати 10 літрів води і ретельно перемішати.

Отриманим розчином можна виконати звичайний полив. Деякі рекомендують додавати 2 ложки солі, але тут варто проявити обережність.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Кілька дачних хитрощів — як виростити солодкий буряк