Кількість зеків у російських тюрмах зменшилася на 23 тисячі осіб і досягла рівня 2010 року – росЗМІ

Найманці приватної військової компанії “Вагнер” продовжують вербувати на війну в Україну ув’язнених із російських колоній. За вересень та жовтень 2022 року кількість зеків у країні-агресорі скоротилася на 23 тисячі осіб.

Про це повідомило російське видання “Медіазона” з посиланням на дані Федеральної служби виконання покарань Росії (ФСВП). Як зазначається, таких показників не було з 2010 року.

Того року в РФ проходила масова амністія, але навіть тоді з колоній було звільнено менше ув’язнених.

Скорочення кількості зеків відбувається на тлі їхнього вербування для участі у війні в Україні в загонах “вагнерівців”, які існують поза правовим полем, зазначають журналісти.

За даними ФСВП, на початку серпня у виправних колоніях Росії утримувалося майже 349 тисяч осіб. Уже у вересні їх поменшало на тисячу, а на початок листопада залишилося близько 325 тисяч. Сумарно за два місяці з колоній зникло понад 23 тисячі в’язнів.

“Історичні дані про кількість засуджених у колоніях показують, що ця кількість ще жодного разу не скорочувалася так різко – навіть під час амністії”, – йдеться у матеріалі.

Зазначимо, що раніше американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що за вересень та жовтень-2022 на війні проти України було ліквідовано понад 500 російських ув’язнених, завербованих “вагнерівцями”. Це лише “офіційні” дані (підтверджені листами зі співчуттями одного з керівників ПВК Андрія Трошева).

Загальна кількість загиблих в Україні членів “Вагнера” (включно із зеками та звичайними найманцями) становить вже щонайменше 800-1000 осіб.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN