Кішка і новонароджена дитина в одному будинку: як познайомити та подружити

Здавна кішка є невіддільним супутником людини, і добре взаємодіяла і з дорослими, і з дітьми.

Дитина і кішка: як захистити новонароджену дитину від домашнього вихованця і як подружити їх

Багато власниці кішок, дізнавшись про свій "цікавий стан", відразу ж задається безліччю питань. Чи шкідливо перебувати кішці поруч з новонародженим, не буде алергії, не заразиться дитина? Це далеко не весь список страхів і питань, що турбують майбутню маму, інформує Ukr.Media.

Не варто подаватися паніці й терміново позбавлятися від улюбленого вихованця. Здавна кішка є невіддільним супутником людини, і добре взаємодіяла і з дорослими, і з дітьми. Але все — таки краще зробити деякі кроки для безневинного і корисного спілкування, яке б не доставило багато клопоту.

Підготовка до народження дитини

Зазвичай з моменту, коли ви дізналися про вагітність і до народження малюка є, як мінімум, пів року часу. Його треба плідно використовувати, щоб навчити себе і кішку обов'язковим правилам.

По-перше, необхідно перевірити кішку у ветеринара. Повідомте лікаря про швидку появу у вашому будинку дитини. Нехай він розповість вам, чого варто чекати й чого побоюватися. Крім того, якщо ви раніше не зробили цього, зробіть кішці щеплення, а також виведіть глистів та бліх.

Якщо ви ще не кастрували вихованця — саме час зробити це. Визначте, де у вас буде дитяча, і не дозволяйте кішці туди заходити. Заборону потрібно зробити заздалегідь, щоб кішка не пов'язала це з появою малюка, інакше деякі кішки можуть болісно ревнувати господиню.

Одночасно, поступово скорочуйте час, що приділяється їй.

Далі. Упорядковуйте харчування вихованця. Годуйте його строго в певні години, щоб через 30 хвилин прибрати все, що кішка не з'їла. Це дозволить захистити дитину від "зазіхань" на котячий корм.

Купивши дитяче ліжечко або коляску, стежте за тим, щоб кішка туди не забиралася і не стрибала. Припиняйте такі дії.

Коли дитина з'явиться в будинку, обов'язково дайте кішці можливість уважно оглянути її, але не залишайте їх наодинці.

Правила проживання дитини й кішки в одному будинку:

  • завжди закривайте двері в дитячу;
  • кішка не повинна мати доступу до харчових продуктів;
  • котячий корм і їжа малюка повинні лежати в різних місцях;
  • не залишайте їх наодинці, без нагляду.

Вчіть любові до тварин

Вчіть дитину любити кішок. Коли малюк поважає і довіряє домашнім тваринам — це добре. Це навчить його проявляти такі якості не лише до своїх тварин.

Якщо раніше у вас не було кошеняти, а малюк просить його, ніщо не заважає вам завести домашнього вихованця зараз. Але до вибору кошеняти необхідно підходити відповідально. Будь то дворова кішка або шиншила, кішка з сусіднього під'їзду або британський кіт, у першу чергу, зверніть увагу, щоб тварина була здоровою.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Кішка і новонароджена дитина в одному будинку: як познайомити та подружити