Кoли в Укpаїні вдаpять пеpші замopозки.
Такoго ніxто не чeкав.
Деталі
На початку вересня в Україні встановилася тепла погода, однак синоптики вже розповіли, коли варто очікувати перших заморозків.
Стало відомо, чи можуть вони з’явитися ще цього місяця.
Про це розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха у коментарі РБК-Україна.
За словами Птухи, наразі в найближчій синоптичній перспективі говорити про заморозки рано.
У країні зберігається досить високий температурний фон.
Водночас синоптик зазначила, що загалом у вересні заморозки можливі.
Та цього року, принаймні в першій і другій декадах, думаю, обійдемося без них. А що стосується третьої декади – поки складно прогнозувати.
Ситуація може змінитися. Якщо з’являться передумови – ми обов’язково попередимо, – підкреслила Птуха.
Вона уточнила, що зараз на клімат в Україні впливає область підвищеного атмосферного тиску.
У найближчі кілька днів – орієнтовно п’ять – вона утримуватиметься над більшістю регіонів. Саме ця область високого тиску визначає погодні умови. Тому опадів найближчим часом не очікується.
Як зазначила синоптик, лише на крайньому заході країни можливі короткочасні дощі й окремі грози, адже туди частково доходять атмосферні фронти з Європи.
При цьому йдеться не про всі західні області, а тільки про найзахідніший регіон.
Метеорологічна осінь настає тоді, коли середньодобова температура повітря кілька днів поспіль тримається на рівні 15 градусів Цельсія і вже не підійматиметься вище.
В Україні цього показника поки не зафіксовано.