Комуналка продовжує дорожчати: до чого готуватися українцям

Держстат заявив, що комунальні послуги в Україні подорожчали, проте плануються зміни до тарифів.

На період дії військового стану уряд України запровадив мораторій на підвищення тарифів на низку комунальних послуг. І хоча ціна на газ, опалення та електроенергію в Україні не змінилася для населення, Держстат заявив, що в країні все ж таки подорожчали комунальні послуги.

гаманець, гроші, фінанси, виплати
Повідомляється, що на 24,6% зросла вартість на утримання та ремонт житла, здебільшого це стосується мешканців багатоквартирних будинків. Піднялася й ціна за збирання сміття – тариф зріс на 15,3%. Те саме стосується і каналізації – ціна піднялася на 14,9%. А водопостачання піднялося в ціні більш ніж на 12%.

Поки що ще трохи піднято тариф на гарячу воду – 0,2%. При цьому за газ українці почали платити на 0,3% менше.

На період опалювального сезону в Україні не підвищуватиметься тариф на газ, опалення та гарячу воду. Можливо, тарифи ще утримають на колишньому рівні на 6 місяців після скасування воєнного стану.

Зазначимо, для бізнесу тариф на електроенергію підвищили, незважаючи на те, що у країні війна. Це може призвести до того, що низка товарів у країні стане дорожчою.

Також країнці стикаються з проблемами у призначенні субсидій, річ у тому, що цього року повноваження щодо виплати та нарахування субсидій передали Пенсійному фонду України. Через це у мешканців Харківської області виникли проблеми при оформленні допомоги, інформують у Лозівській міськраді.
комуналка, тарифи, ЖКГ, субсидії

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )